Spolita PR promuje CSR wśród radomskich przedsiębiorców

Spolita PR zaprasza na drugie spotkanie w ramach projektu „Radom. Lokalnie współpracujemy odpowiedzialnie!”. Motywem przewodnim inicjatywy jest zachęcenie sektora MŚP, a w tym właścicieli firm, prezesów zarządu i dyrektorów zarządzających ds. rozwoju firmy do budowania i wdrażania programów CSR.

Projekt „Radom. Lokalnie współpracujemy odpowiedzialnie!” ma za zadanie przekazać radomskiej społeczności wiedzę z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility). Cała inicjatywa składa się z pięciu spotkań i oprócz części dydaktycznej zakłada zapoznanie uczestników z działalnością organizacji pozarządowych z terenu miasta Radomia. Na każdym ze spotkań możliwość prezentacji dostają dwie organizacje. O ich wyborze decyduje kolejność nadesłania zgłoszeń.

Rozpoczęcie realizacji projektu jest nie tylko efektem działalności społecznej Spolita PR, ale także wynika z konieczności uświadomienia radomskim podmiotom gospodarczym i obywatelskim miejsca strategii CSR w przedsiębiorstwie. Dodatkowo projekt ma za zadanie zbadać poziom zaangażowania społecznego lokalnych przedsiębiorców.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 maja br. w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia” o godzinie 17. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Patronat honorowy nad projektem sprawują Akademicki Wortal Etyki Biznesu oraz Business Centre Club Loża Radomska.

Patronat medialny nad inicjatywą objęło Radio Plus Radom, Echo Dnia Radom, OKO na Miasto, Mojradom.pl, Radomnews.pl, Kobieta24.pl, Zdrowemiasto.pl, Siepomaga.pl

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie www.spolitapr.pl

źródło/autor: Spolita PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu