Partnerstwo EPA Systemy oraz CTERA™ Networks: hybrydowy serwis typu „cloud storage” oraz profesjonalny system do backupu na polskim rynku

EPA Systemy, działająca na ogólnopolskim rynku firma specjalizująca się w dystrybucji oraz sprzedaży zaawansowanych technologicznie produktów IT, oraz CTERA™ Networks, dostawca hybrydowych rozwiązań typu „cloud storage” oraz backupu danych, nawiązały partnerską współpracę. W ramach porozumienia, polskie przedsiębiorstwa uzyskają dostęp do opracowanego przez CTERA systemu Cloud Attached Storage®, a EPA Systemy będzie głównym dystrybutorem tej usługi w naszym kraju. Oferta będzie spełniać rosnące potrzeby firm związane z magazynowaniem danych, sieciową kopią bezpieczeństwa oraz wykorzystaniem platformy „cloud storage”.

Hybrydowe rozwiązania CTERA związane z ochroną danych pozwalają dystrybutorom na wdrożenie u swoich klientów szybkiego i efektywnego kosztowo systemu do magazynowania plików oraz zcentralizowanego zarządzania zbiorami. Za pośrednictwem platformy CTERA Portal™, dostępnej w modelu SaaS lub jako wersja Datacenter z możliwością pełnego brandingu, partnerzy handlowi uruchamiają i zarządzają systemem Cloud Attached Storage swoich klientów. Całość usługi oferowana jest „pod klucz” i zawiera łatwe w użyciu narzędzia do optymalizacji oraz zarządzania strukturą „chmury”, wykonywania kopii zapasowej online, zdalny provisioning i centralny monitoring urządzeń pamięci masowej. Nagradzany sprzęt firmy CTERA obejmuje takie urządzenia, jak CloudPlug™ oraz C200™, który zaliczony został ostatnio przez CRN do grona dziesięciu najlepszych systemów i urządzeń peryferyjnych przeznaczonych na potrzeby średnich firm.

“Cloud computing” to kolejny, naturalny etap w rozwoju oferty EPA Systemy. Główny profil spółki od lat związany jest z urządzeniami typu storage. Umowa z firmą CTERA sprawia, że profesjonalne systemy do backupu znajdą teraz uzupełnienie o rozwiązania online. Z uwagi na fakt, że firmy poszukujące tego typu usług przywiązują olbrzymią wagę do bezpieczeństwa, EPA Systemy postawiła na sprawdzony system CTERA. Będzie on gwarantował najwyższy stopień bezpieczeństwa, pewność, wygodę i bogaty pakiet usług.

– EPA Systemy to doskonały partner, którego kompetencje pozwolą na wprowadzenie w Polsce hybrydowych rozwiązań typu storage, bazujących na rozwiązaniach CTERA. Nawiązana współpraca pomoże także w rozbudowie naszej pozycji na rynku europejskim – powiedział Liran Eshel, prezes zarządu CTERA Networks. – Strategia firmy CTERA, podobnie jak opracowywane przez nas technologiczne innowacje, ma charakter globalny, dlatego też partnerstwo z takimi spółkami, jak EPA Systemy, dowodzi, że nasz biznes wciąż się rozwija.

– System „chmury” oraz zdalne centra danych to przyszłość sieciowej infrastruktury. Proces migracji zaczyna się jednak już dziś, dlatego EPA Systemy inwestuje w ten segment, dając polskim firmom możliwość korzystania ze światowych, profesjonalnych rozwiązań. Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie i bogaty pakiet usług. Kluczowym aspektem jest bezpieczeństwo danych. W proponowanym przez nas rozwiązaniu firmy CTERA stosowane są najwyższe standardy w celu zagwarantowania integralności i prywatności kopii online. Dostępne jest zarówno szyfrowanie danych kluczem 256-bitowym AES, ochrona hasłem, bezpieczne połączenie SSL, jak i tzw. odcisk palca SHA-1 – mówi Paweł Premicz, prezes zarządu i dyrektor handlowy EPA Systemy.

Poprzez ofertę EPA Systemy, rozwiązania Cloud Attached Storage firmy CTERA są już dostępne dla Klientów, dostawców i resellerów w Polsce.

źródło/autor: EPA Systemy

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu