LST CAPITAL S.A. wchodzi w sektor e-commerce

LST CAPITAL S.A. (dawniej TOTMES CAPITAL S.A.) – spółka inwestycyjna działająca w obszarze Venture Capital i Private Equity, wchodzi w sektor e-commerce. Trwają zaawansowane rozmowy ze spółką prowadzącą serwis topmarket.pl, internetowy pasaż oferujący produkty RTV i AGD.

W planach spółki są także kolejne inwestycje w podmioty z sektora e-commerce. Zanim dojdzie do podpisania umów inwestycyjnych, LST Capital S.A. planuje zadebiutować na rynku głównym GPW. Wstępna data debiutu jest planowana na 26 maja br.

„Tak jak zapowiadaliśmy, jednym z obszarów naszej działalności inwestycyjnej będzie rynek e-commerce. Obecnie mamy już na uwadze kilka spółek działających w tym sektorze, w które chcielibyśmy zainwestować. Pierwszą z nich będzie prawdopodobnie Topmarket sp. z o.o., ale zastanawiamy się też nad jeszcze jednym ciekawym tematem o dobrej marce i dużym potencjale wzrostu. Jeśli chodzi o Topmarket, jest to spółka z dużymi tradycjami i stabilną pozycją na rynku internetowym. Przez ostatnie 8 lat działalności topmarket.pl obsłużył ponad 100 tys. klientów, w ramach prowadzonych serwisów specjalistycznych, które dziennie odwiedza ponad 15 tys. internautów. Topmarket to dobrze prosperujący podmiot z dużym potencjałem wzrostu, generujący stabilne przychody, których wzrost jest notowany r/r już od momentu powstania spółki. Taka struktura działalności bardzo dobrze wpisuje się w strategię naszych inwestycji. Dokapitalizowanie tej spółki pozwoli na znaczny wzrost jej wartości w stosunkowo krótkim czasie.” – mówi Dariusz Janus, Prezes Zarządu LST CAPITAL S.A.

„Warto także zwrócić uwagę, że od kilku lat obserwujemy coraz mocniej rosnący trend rozpowszechniania się handlu elektronicznego, co głównie wynika z rosnących cen powierzchni sklepowych. Topmarket.pl jest w stanie zaoferować nawet o około 20-50% niższe ceny w stosunku do tradycyjnych sklepów. Biorąc pod uwagę stosunkowo niskie koszty takiej działalności, możemy się spodziewać dużych wzrostów rentowności.”– tłumaczy Dariusz Janus, Prezes Zarządu LST CAPITAL S.A.

W zeszłym miesiącu LST Capital S.A. zainwestował w inny internetowym projekt – spółkę e-petrol sp. z o.o., zajmującej się prowadzeniem branżowych serwisów informacyjnych.

„Przedsięwzięcia internetowe są tylko jednym z naszych obszarów zainteresowań, jednakże uważamy, że inwestycje w tym zakresie są bardzo atrakcyjne pod względem osiągania ponadprzeciętnej stopy zwrotu. Oczywiście wiąże się to także z dużym ryzykiem, dlatego też bierzemy pod uwagę tylko takie projekty, które mają już swoją pozycję rynkową, a ich dokapitalizowanie przyniesie wymierny efekt finansowy. Ważne są także dla nas wyniki, które w obydwu przypadkach wykazują się zarówno powtarzalnością, jak i odpowiednią dywersyfikacją, realizowaną poprzez działania w różnych skorelowanych obszarach.” – dodaje Dariusz Janus, Prezes Zarządu LST CAPITAL S.A.

LST Capital S.A. zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dnia 26 maja 2010 roku. W ramach oferty publicznej Spółka sprzedała 9.105.727 akcji serii G, pozyskując na inwestycje kwotę 12,7 mln zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu