Przejdź do treści

Kochamy nasze mamy

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych i najbardziej wdzięcznych świąt w roku. Jego bogata tradycja święta sięga w Polsce 1923 roku, kiedy to w Krakowie odbyły się po raz pierwszy obchody Dnia Matki. Jednak święto Matki ma swoje początki już w starożytności. W starożytnej Grecji obchodzono święto Matki Natury, w czasie którego składano hołd matce wszechświata i wszystkich bóstw – bogini Rei. W Rzymie za matkę bogów uważano boginię Cybele, na cześć której także organizowano świąteczne i hucznie obchodzone dni. Około 1600 roku, czyli już w czasach nowożytnych, w Anglii powstała tradycja obchodów dnia Matczynej Niedzieli. Dzień ten ustalono na czwartą niedzielę Wielkiego Postu i podczas tego dnia składano matkom życzenia, oddawano im należytą cześć oraz przynoszono drobne upominki. Tradycja obchodów Dnia Matki – spotkań, życzeń oraz upominków trwa w Polsce niezmiennie do dziś. Ówcześnie w naszym kraju ten wyjątkowo piękny i ważny dzień w roku obchodzimy 26 – go maja. Jest to dzień, o którym absolutnie nie można zapomnieć!!! W Dzień Matki wszystkie dzieci i te całkiem malutkie i te średnie a także te zupełnie dorosłe mają szczególną możliwość podziękować, okazać wielką wdzięczność, szacunek i miłość swoim najdroższym i najukochańszym mamom.

Z tej pięknej okazji warto przygotować coś specjalnego, aby uczcić ten wyjątkowy dzień i zrobić przyjemność swojej mamie. Przede wszystkim najpiękniejszym upominkiem dla mamy jest czułość, dużo uśmiechu i piękne życzenia, ale jeżeli chcesz ofiarować dodatkowo jakiś drobiazg doskonały na tę okazję będzie słodki upominek, który dopełni świąteczne spotkanie z ukochaną mamą. Warto postawić na coś nie tylko arcysmacznego ale też cieszącego oko swym ozdobnym wyglądem. Wśród całej rzeszy słodkości uwagę zwracają ciasteczka marki Artur. Oto trzy propozycje, które z pewnością ucieszą wszystkie mamy. Arletki zdobione to kruche ciasteczka w kształcie małych roladek finezyjnie zdobionych ciemną polewą. W środku każdej roladki czeka niespodzianka – soczysta słodycz owocowej marmolady. Drugą propozycją są markizy Grzybki białe. Każda z nich to dwa delikatne, rozpływające się w ustach, lekko maślane biszkopty połączone ze sobą rozkoszną marmoladą o smaku morelowym. Dodatkowo markizy ozdobione są wzorkami z białej polewy. Ten słodki zestaw dopełnią markizy o uroczej nazwie Smakuś o smaku pomarańczowym. Są to malutkie, puszyste biszkopciki, przekładane marmoladą o orzeźwiającym smaku pomarańczy, w cieniutkiej warstwie ciemnej polewy na wierzchu.

Wszystkie propozycje składają się na słodką ucztę, dlatego warto sprawić swojej mamie niespodziankę i w ten wyjątkowy dzień wybrać się w odwiedziny… niezapowiedzianym. Spontaniczna wizyta sprawi wiele radości i co ważne, pozwoli oszczędzić mamie dodatkowej pracy przy pieczeniu ciasta lub przygotowywania poczęstunku na spotkanie. Bo przecież każda mama szczególnie w ten wyjątkowy dzień powinna odpoczywać a nie mnożyć domowe obowiązki.

www.liderartur.pl

źródło/autor: liderartur.pl