GPW i DM BOŚ przeszkolą w zakresie IKE

Dom Maklerski BOŚ wraz z Giełdą Papierów Wartościowych i Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego zorganizują 24 maja w Warszawie bezpłatne szkolenia dla inwestorów. W ich trakcie omawiane będą zasady oszczędzania w ramach indywidualnych kont emerytalnych. Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego cyklu, prowadzonego od marca do czerwca br. przez ekspertów DM BOŚ S.A. i warszawskiej giełdy.

Udział w wykładach jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji na stronie www.ferk.pl. Szkolenia w Warszawie rozpoczną się o godzinie 16:00 w Sali NewConnect na GPW przy ul. Książęca 4.

Aktualna lista szkoleń dostępna jest na stronach Fundacji oraz www.bossa.pl.

W trakcie szkolenia Jacek Tyszko z DM BOŚ oraz Jarosław Ziębiec z GPW omówi temat oszczędzania na maklerskich IKE. Celem wykładów jest przede wszystkim wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i mitów jakie pojawiły się wokół IKE oraz omówienie nowych instrumentów, które wprowadza giełda (ETF na WIG20). Idealnie pasują one wg autorów szkolenia do inwestycji emerytalnych.

Działania edukacyjne prowadzone przez Dom Maklerski BOŚ wspólnie z warszawską giełdą i Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego spotkały się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów. W ponad 20 warsztatach i wykładach zorganizowanych w 2009 roku wzięło udział ok. 2 tys. słuchaczy, a wielu więcej śledziło ich przebieg w internecie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, tematyka tegorocznych szkoleń została dopasowana do zapotrzebowania rynku.

„Według naszych obserwacji i badań, wciąż niewielu inwestorów zdaje sobie sprawę z możliwości inwestowania w instrumenty oparte o towary czy zagraniczne indeksy akcji na warszawskiej giełdzie. Również brak wiedzy nt. rynku kontraktów walutowych był oceniany jako główna bariera jego rozwoju. Jednocześnie rośnie świadomość wśród inwestorów giełdowych o konieczności dywersyfikacji portfela. W trakcie szkoleń chcemy wyjść naprzeciwko osobom szukającym nowości inwestycyjnych i wskazać im produkty dostępne na GPW – powiedział Radosław Olszewski, prezes zarządu DM BOŚ S.A.

W opinii Adama Maciejewskiego, członka zarządu GPW „Od wielu lat prowadzimy szkolenia wspólnie z domami maklerskimi nt. m.in. instrumentów pochodnych czy instrumentów strukturyzowanych. Współpraca z takimi partnerami jak DM BOS w zakresie edukacji nt. giełdowych kontraktów na waluty czy też instrumentów strukturyzowanych przyczynia się do poszerzania wiedzy, możliwości inwestycyjnych wśród polskich inwestorów indywidualnych, a także rozwoju tego segmentu rynku na giełdzie”.

Tegoroczny cykl szkoleń poświęconych kontraktom walutowym odbędą się jeszcze w dwóch miastach Polski: 08.06 w Krakowie, i 16.06 w Poznaniu. Prowadzącymi wykłady będą eksperci z Działu Instrumentów Finansowych GPW oraz znany komentator i analityk giełdowy Grzegorz Zalewski z DM BOŚ S.A. Podczas szkoleń, prelegenci omówią m.in. specyfikę walutowych kontraktów terminowych na GPW i czynniki wpływają na zachowanie walut. W tegorocznej edycji szkoleń powróci również temat związany z inwestowaniem w kontrakty w oparciu o analizę techniczną. Tę tematykę przybliży słuchaczom Grzegorz Zalewski w trakcie wykładów zaplanowanych na 27.05 w Szczecinie.

Zagadnienia dotyczące zasad inwestowania w certyfikaty m.in. na złoto i ropę zostaną przedstawione przez Grzegorza Zalewskiego i Łukasza Okuniewskiego z DM BOŚ, a także eksperta z Działu Instrumentów Finansowych GPW. Podczas cyklu szkoleń omówione zostaną m.in. zasady obrotu na rynku tych produktów oraz praktyczne aspekty wykorzystania struktur. W I półroczu 2010 r. szkolenia odbędą się 22.06 w Sopocie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu