Burn’in Heads, czyli głowy pełne pomysłów

Marka Burn w ramach projektu Burn’in Heads wspiera młode talenty w realizacji ich pomysłów. Kreatywność, realizacja marzeń, prawdziwi ludzie pełni pomysłów to główne przesłania działań podejmowanych przez markę Burn w tym roku.

Trzonem tegorocznych działań realizowanych przez markę Burn jest projekt Burn’in Heads, czyli głowy pełne pomysłów, adresowany do młodych ludzi, którzy wyznaczają nowe kierunki oraz tworzą trendy. Projekt skupiony będzie wokół wybranych obszarów sportu (kitesurfingu, jazdy na deskorolce) i muzyki klubowej. Odzwierciedleniem tych działań jest nawiązanie współpracy z czołowymi twórcami muzycznymi i mistrzami we wspomnianych dyscyplinach sportu, którzy tym samym stali się ambasadorami marki Burn i członkami grupy Burn’in Heads. Wśród nich są:

  • Tadeusz Szymański (Gutek), mistrz w jeździe na deskorolce – jeździ na desce w tunelu aerodynamicznym w Instytucie Lotnictwa,
  • Eryk Sarniak i DJ Invent Muzyka –– jeżdżąc po mieście „zbierają” jego dźwięki, następnie miksują je na żywo,
  • Viktor Borsuk, mistrz polski w kitesurfingu – robi ewolucje na tle starej torpedowni w Babich Dołach,
  • David Guetta, światowej sławy DJ i producent muzyczny – marka Burn będzie sponsorem europejskiej trasy koncertowej artysty,
  • Ed Bangers, kolektyw dzidżejski.

Marka Burn będzie wspierać te osoby w tworzeniu ich niestandardowych i innowacyjnych pomysłów oraz towarzyszyć im podczas ich realizacji. Materiały z tych niecodziennych wydarzeń będzie można zobaczyć w Internecie w wybranych serwisach społecznosciowych (m.in. Facebook i Youtube) oraz portalach tematycznych.

Projekt ruszył z początkiem maja 2010 r.

Burn angażować się będzie także w wybrane wydarzenia nawiązujące swoim profilem do głównych założeń marki. Będzie między innymi sponsorem Mistrzostw Polski Ford Kite Cup, cyklu imprez dla skaterów oraz innych, największych w Polsce wydarzeń związanych z tymi dwoma dyscyplinami. Ponadto marka będzie widoczna w miejscach istotnych dla obu grup, takich jak np. Skate Pool w Krakowie, jedynym takim krytym obiekcie w Polsce.

Burn obecny będzie także podczas niektórych imprez muzycznych, jak: Open’er, Selektor, czy Coke Live Music Festival. Na każdej z nich marka będzie miała osobną scenę festiwalową – Burn Stage, na której będą prezentowane niezwykłe projekty muzyczne wykonywane między innymi przez ambasadorów marki.

Jednak istotą programu Burn’in Heads są inicjatywy oddające esencję kreatywnego podejścia do swojej pasji, czyli niestandardowe ambienty realizowane we współpracy z kluczowymi postaciami ze środowiska. Jest to na przykład jazda na desce w tunelu aerodynamicznym w Warszawskim Instytucie Lotnictwa, gdzie 3 świetnych skaterów jeździ w niedostępnej dla świata zewnętrznego betonowej rurze o średnicy 10 metrów przy działającym silniku samolotowym, napędzającym w rurze podmuch wiatru, który dodatkowo nadaje riderom prędkość.

„Burn’in Heads to zupełnie nowa odsłona marki Burn. Chcemy komunikować wartości ważne dla marki, takie jak ciągłe szukanie nowych, niestandardowych pomysłów, oraz co najważniejsze odwaga, by wcielać je w życie. Nasza grupa „płonących głów” to coś więcej niż kampania telewizyjna; to są prawdziwi ludzie z niesamowitą pasją. Wspieranie ich w dążeniu do realizacji swojego celu to dla nas prawdziwa przyjemność”, mówi Izabela Dąbrowska, kierownik marki Burn, w Coca-Cola Poland Services.

Projekt realizowany jest we współpracy z agencją FireFly Creation, która nie tylko odpowiada za jego koncept, ale także za realizację i koordynację zaplanowanych działań.

„Wspieranie pasji i podsycanie ognia, który płonie w młodych ludziach, to dla nas duże wyzwanie i… wspaniała zabawa. Z projektem wchodzimy silnie w społeczności, które gromadzą wokół siebie wielu zapaleńców jak i obserwatorów. Z jednej strony mamy wspaniałą możliwość docierania do nich w świecie rzeczywistym. Z drugiej – wykorzystujemy ogromny potencjał social mediów, które w naturalny sposób pozwalają budować grupy ambasadorów wokół ciekawych akcji. A społeczny charakter akcji Burn’in Heads sprzyja tworzeniu tzw. buzz’u wokół marki Burn”, wyjaśnia Marek Piotrowski, CEO FireFly Creation.

W tym roku w Internecie pojawi się także Burn Music Studio – nowa platforma, dzięki której młodzi twórcy będą mogli brać udział w warsztatach muzycznych z udziałem profesjonalnych i uznanych muzyków. Burn Music Studio to również wiele ciekawych informacji z obszaru muzyki oraz ekskluzywne wywiady z muzycznymi gwiazdami światowego formatu.

Inicjatywie Burn’in Heads towarzyszyć będzie kampania mediowa.

źródło/autor: FireFly Creation

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu