Asseco Business Solutions przedłuża umowę z GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

  • by

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw i lider na europejskim rynku rozwiązań mobilnych klasy SFA, przedłużyła umowę z GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. na świadczenie usług utrzymania systemu mobilnego Asseco EBI Mobile, wspomagającego zarządzanie siecią przedstawicieli medycznych i farmaceutycznych. System wykorzystywany jest przez przedstawicieli GlaxoSmithKline Polska, jak również osoby w firmie współpracujące z zewnętrzną strukturą przedstawicielską. Asseco EBI Mobile działa w Glaxo SmithKline od 2006 roku i udostępniany jest przez Asseco Business Solutions w formie pełnego outsourcingu.

Asseco EBI Mobile należy do systemów klasy SFA (Sales Force Automation), umożliwiających kompleksową obsługę operacji handlowych i jest wiodącą aplikacją na europejskim rynku systemów mobilnych. System funkcjonuje na urządzeniach mobilnych klasy Pocket PC.

Do klientów z branży farmaceutycznej korzystających z systemów mobilnych Asseco Business Solutions należą także takie firmy jak m.in. US Pharmacia Sp. z o.o., Ozone Laboratories Sp. z o.o., HiPP Polska Sp. z o.o., Herbapol Lublin Sp. z o.o., Europlant PhytoPharm Sp. z o.o., Sequoia Sp. z o.o., VITIS Pharma Sp. z o.o.

GSK jest liderem na polskim rynku farmaceutycznym. W swej ofercie w Polsce GSK posiada ponad 470 produktów. GlaxoSmithKline zajmuje wiodącą pozycję w rozwoju leków w głównych obszarach terapeutycznych, tj.: w chorobach układu oddechowego, neurologii, wirusologii, antybiotykoterapii, diabetologii, onkologii i kardiologii, a także szczepionkach, produktach higieny jamy ustnej i suplementach diety. Firma posiada takżę w swojej ofercie szeroką gamę leków dostępnych bez recepty.

„Asseco Business Solutions S.A. jest liderem na europejskim rynku rozwiązań mobilnych klasy SFA (Sales Force Automations) przeznaczonych dla przedstawicieli handlowych, medycznych i farmaceutycznych. Z naszych rozwiązań korzysta już ponad 15 tysięcy przedstawicieli pracujących w Polsce oraz w kilku krajach europejskich, wysyłając co miesiąc prawie milion zamówień do ponad tysiąca dystrybutorów. Nasz system ciągle doskonalimy, tak aby odpowiadał on na zmieniające się potrzeby i wymagania naszych klientów” – powiedział Piotr Masłowski Wiceprezes Zarządu Asseco Business Solutions S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu