„ZIELONO WKOŁO” już 22 maja w CH EUROPA II

W sobotę 22 maja CH EUROPA II PLAZA zaprasza mieszkańców Nowego Sącza i okolic na akcję ekologiczną „ZIELONO WKOŁO”. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości surowców wtórnych. Za środki z ich sprzedaży zostaną zakupione drzewka, które następnie zazielenią Nowy Sącz.

Już w najbliższą sobotę 22 maja, od godz. 10.00 do 20.00, na parkingu CH EUROPA II odbędzie się akcja społeczno – edukacyjna „ZIELONO WKOŁO”. Celem pośrednim akcji jest zebranie jak największej ilości makulatury, szkła i plastiku. Natomiast główną intencją przedsięwzięcia jest uświadomienie mieszkańcom miasta o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczania środowiska naturalnego i zachęcenie ich do segregacji oraz utylizacji odpadów. Edukowaniem najmłodszych nowosądeczan zajmą się członkowie Stowarzyszenia „Dla Miasta”. Akcja zaś będzie prowadzona pod patronatem honorowym Ryszarda Nowaka – Prezydenta miasta Nowego Sącza.

Firma NOVA, odpowiedzialna za wywóz i sprzedaż surowców oraz EUROPA II, organizator „ZIELONO WKOŁO” zapewniają iż, pieniądze ze sprzedaży zebranych odpadów zostaną przeznaczone na zakup drzewek, które zostaną posadzone na terenie Nowego Sącza. Każdy kto weźmie udział w akcji ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy tylko oddać jak najwięcej makulatury. Salon empik ufundował nagrody w postaci książek, gier i multimedialnych gadżetów. Z kolei uczniowie okolicznych szkół mogą zdobyć nagrodę specjalną. Klasa, która odda najwięcej zbędnego papieru otrzyma bon w wysokości 1 000 zł a także weźmie udział w uroczystości sadzenia drzewek, będącej zwieńczeniem akcji „ZIELONO WKOŁO”.

Uroczystość sadzenia drzewek odbędzie się w pierwszej połowie czerwca, po podliczeniu zebranych surowców oraz wyborze i zakupie odpowiednich drzewek. Tam też wręczone zostaną nagrody oraz dyplom dla najbardziej ekologicznej klasy. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, gdzie zakupione drzewka będą posadzone. Decyzja należeć będzie do Urzędu Miasta.

źródło/autor: A&M

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu