Stolik SMART Table z ulepszeniami oferującymi wyższą integrację i lepszą funkcjonalność już w Polsce

Firma SMART Technologies ogłosiła wprowadzenie szeregu ulepszeń do interaktywnego centrum nauczania SMART Table 230i. Stolik SMART Table 230i, zaprezentowany po raz pierwszy w październiku 2008 r. w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej, jest pierwszym na świecie interaktywnym centrum nauczania. Wielodotykowy stolik, zaprojektowany specjalnie z myślą o wczesnej edukacji, może być obsługiwany przez kilku użytkowników jednocześnie. Sprzęt i oprogramowanie w ulepszonej wersji oferują wyższe parametry obrazu, wbudowane złącze WiFi, cichszą pracę wentylatorów, dźwięk stereo i obsługę większej liczby aplikacji edukacyjnych. Oprogramowanie pozwala nauczycielom tworzyć i testować ćwiczenia na swoich komputerach. Zapewnia także lepszą integrację z innymi produktami SMART, takimi jak interaktywna tablica SMART Board, kamera SMART Document Camera oraz oprogramowanie do zarządzania klasą SMART Sync (przeznaczone do systemu operacyjnego Microsoft Windows). System SMART Table, dostępny w sprzedaży w Europie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Meksyku i RPA, oferuje 12 wersji językowych. Sugerowana cena ulepszonej wersji SMART Table w Europie wynosi 4999 EUR, zaś w Wielkiej Brytanii jest obniżona do 4399 GPB.

Obecnie ponad 500 szkół w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej korzysta z urządzeń SMART Table, aby zaangażować w naukę dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat już czytające bądź jeszcze nie potrafiące czytać. Nowa wersja SMART Table oferowana jest razem z licencją na oprogramowanie do zarządzania klasą SMART Sync, które pozwala nauczycielom swobodnie przenosić materiały między komputerem, a stolikiem SMART Table. Dzięki temu mogą później monitorować i kontrolować działania uczniów, a także wyświetlać obraz z ekranu SMART Table na tablicy interaktywnej SMART Board. Ponadto, dzięki integracji z kamerą SMART Document Camera, uczniowie mogą przenosić obrazy bezpośrednio i w czasie rzeczywistym do systemu SMART Table. Narzędzie SMART Table Toolkit, służące nauczycielom do tworzenia i modyfikowania treści, oferuje teraz bezpośredni dostęp do tysięcy pozycji w galerii SMART Notebook. Pozwala też testować ćwiczenia SMART Table na komputerach nauczycieli. Cały czas rośnie ilość dostępnych treści, ponieważ oferta została wzbogacona o Image Reveal, pierwszą aplikację napisaną przez zewnętrzną firmę z myślą o systemie SMART Table. Wiele dodatkowych ćwiczeń nadsyłają nauczyciele należący do internetowej społeczności SMART Exchange. Aktualni użytkownicy mogą skorzystać z aktualizacji oprogramowania bez żadnych dodatkowych opłat, instalując SMART Table Service Pack 3, dostępny do pobrania za pośrednictwem SMART Teacher Toolkit. Więcej informacji na temat stolika SMART Table znaleźć można na stronie smarttech.com/table.

„Jako lider innowacyjnych technologii dla sal lekcyjnych, rozumiemy znaczenie reagowania na potrzeby naszych użytkowników” – powiedziała Nancy Knowlton, prezes SMART Technologies. „Ulepszenia wprowadzone do interaktywnego centrum nauczania SMART Table poprawią jego funkcjonalność i integrację z innymi produktami SMART, oferując wyższą wartość edukacyjną zarówno nauczycielom, jak i uczniom”.

Nowe funkcje i ulepszenia:

  • Obsługa wielu języków – dwanaście języków, w tym angielski (brytyjski i amerykański), arabski, francuski, niemiecki, rosyjski, uproszczony chiński, hiszpański (Hiszpania), hiszpański (Meksyk), holenderski, duński i włoski.
  • Ulepszony wyświetlacz – wyższa jakość obrazu dzięki jaśniejszemu wyświetlaczowi o wyższym współczynniku kontrastu i zwiększonej odporności na podczerwień, który zapewnia lepszą widoczność nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach oświetleniowych.
  • Obsługa sieci WiFi i oprogramowanie do zarządzania klasą SMART Sync – możliwość synchronizacji zawartości między komputerem nauczyciela a systemem SMART Table, tworzenia i drukowania rzutów ekranowych z pracy uczniów, a także wyświetlania obrazów z systemu SMART Table na interaktywnej tablicy SMART Board (oprogramowanie SMART Sync współpracuje wyłącznie z systemem Windows®).
  • Zintegrowana kamera Document Camera – pozwala wczytywać obrazy bezpośrednio do urządzenia SMART Table w czasie rzeczywistym.
  • Cichsza praca wentylatora – minimalizuje zakłócenia.
  • Dźwięk stereo – sterowanie głośnością odbywa się bezpośrednio z menu nauczyciela.
  • Zasilanie awaryjne – w razie przerwy w zasilaniu podtrzymuje pracę systemu aż do usunięcia usterki.
  • SMART Table Toolkit – narzędzie do tworzenia ćwiczeń wykorzystujących wielodotykowość, budowanych poprzez modyfikowanie gotowych aplikacji z użyciem obrazów, nagrań wideo, multimediów oraz pozycji z katalogu SMART Notebook Gallery.
  • Podgląd dla nauczyciela – nauczyciel może przetestować zmodyfikowane ćwiczenia na swoim komputerze.

Sugerowana cena interaktywnego centrum nauczania SMART Table 230i wynosi 4399 funtów w Wielkiej Brytanii i 4999 EUR w Europie, z wyłączeniem kosztów dostawy i instalacji. Sugerowana cena we wszystkich innych regionach będzie uzależniona od obowiązujących podatków, ceł i kosztów importu. Aby uzyskać dodatkowe informacje, dane techniczne i listę autoryzowanych dystrybutorów SMART, zapraszamy na stronę smarttech.com.

Aby obejrzeć system SMART Table w działaniu, zachęcamy do obejrzenia filmu w serwisie Teacher Tube.

W Polsce dystrybutorem produktów SMART Technologies jest firma IRS: www.tablice.net.pl

źródło/autor: SMART Technologies

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu