Spec od budowy sieci w zarządzie Dent-a-Medical S.A.

Rada Nadzorcza Dent-a-Medical S.A. – spółki budującej ogólnopolską sieć specjalistycznych gabinetów stomatologicznych – w dniu 17 maja br. podjęła decyzję o powołaniu Pana Łukasza Wilczewskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu. Nowy członek zarządu rozpocznie pracę w dniu 15 czerwca br. Jego zadaniem będzie przyspieszenie rozwoju sieci.

„Łukasz Wilczewski to specjalista w obszarze budowania struktur sieciowych, którego wiedza jest poparta doskonałą znajomością rynku. Posiada ogromne doświadczenie, które zdobywał głównie w zagranicznej firmie działającej na rynku usług stomatologicznych i ubezpieczeń. Firma z której się wywodzi realizuje z ogromnym powodzeniem na zachodnich rynkach model biznesu bardzo podobny do tego który wdraża Dent-a-Medical, w kilku krajach Europy Zachodniej zarządza siecią łącznie ponad dwóch tysięcy gabinetów. Jesteśmy bardzo zadowoleni że, osoba tak dobrze znająca rynek, która odnosiła juz sukcesy w organizacji projektu sieciowego w stomatologii angażuje się w nasz projekt. Utwierdza nas to w przekonaniu, że strategia rozwoju sieci, którą obraliśmy jest właściwa. Trudno o lepszą recenzję potencjału tego przedsięwzięcia.” – mówi Mariusz Andrych, Prezes Zarządu Dent-a-Medical S.A.

Do końca 2010 roku w sieci specjalistycznych klinik stomatologicznych Dent-a-Medical ma się znaleźć ok. 60 placówek, zaś w ciągu dwóch lat plan rozbudowy sieci przewiduje powstanie około 200 placówek w całym kraju.

„Nowy członek zarządu ma wiele sukcesów na rynku polskim, tylko przez ostatnie 1,5 roku zbudował sieć liczącą ponad 130 gabinetów. Liczymy, że doświadczenia i kontakty nowego członka zarządu pozwolą nam na zintensyfikowanie rozwoju sieci, w związku z tym nie wykluczamy także przekroczenia planów rozwoju sieci.” – mówi Mariusz Andrych, Prezes Zarządu Dent-a-Medical S.A.

„Dent-a-Medical to firma o bardzo dużym potencjale, szczególnie na rynku polskim, który jest jeszcze bardzo chłonny na tego typu usługi. Jednakże, zarówno w Polsce jak i za granicą, rentowność działalności jest w znacznym stopniu uzależniona od skali, dlatego też taka sieć musi dysponować odpowiednią ilością gabinetów. Co więcej, po przekroczeniu pewnego progu ilościowego, rentowność zaczyna rosnąć znacznie szybciej niż w okresach początkowych, co głównie wynika z pojawienia się nowych możliwości współpracy i osiągania wspólnych korzyści. W swojej pracy miałem już do czynienia z budowaniem i zarządzaniem znacznie większymi strukturami, dlatego też wierzę, że moje doświadczenia skutecznie przyczynią się do szybkiego rozwoju sieci Dent-a-Medical.” – mówi Łukasz Wilczewski.

Ostatni dzień zapisów na akcje Dent-a-Medical przypada na najbliższy piątek 21 maja. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój sieci franczyzowej.

źródło/autor: Dent-a-Medical

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu