ROBYG wśród Gazel Biznesu 2009

ROBYG znalazł się w grupie firm wyróżnionych w X edycji konkursu „Gazele Biznesu”. To inicjatywa promująca najdynamiczniej rozwijające się przedsiębiorstwa o średniej wielkości. Jury doceniło zarówno wyniki finansowe ROBYG, jak i reputację spółki oraz jej uczciwość w kontaktach z partnerami.

Zanim firma stanie się „Gazelą Biznesu”, musi spełnić kilka warunków. Najważniejsze z nich dotyczą efektów prowadzonej działalności. Jej przychody muszą utrzymywać się w przedziale 3 – 200 mln zł, a w ciągu trzech lat poprzedzających udział w konkursie nie może przynosić strat. W tym samym okresie jej sprzedaż musi z roku na rok wzrastać. Równie istotna jest reputacja firmy. Musi ona wykazać się nieskazitelną opinią, uczciwością w relacjach z kontrahentami, pracownikami i instytucjami publicznymi.

– To wyróżnienie jest dla nas szczególnie cenne z dwóch powodów. Po pierwsze, działamy w trudnej branży. Jesteśmy w stałym kontakcie z urzędami i klientami, którzy często mają sprzeczne oczekiwania. Także współpraca z podwykonawcami w budownictwie mieszkaniowym wymaga połączenia bezkompromisowości w stosunku do oczekiwanej jakości i elastyczności wobec partnerów – podkreśla Wojciech Okoński, prezes zarządu ROBYG S.A. – Drugi powód, to fakt, że udało nam się spełnić finansowe wymogi konkursu w czasie, kiedy wiele firm deweloperskich musiało radzić sobie z kryzysem i spadkiem sprzedaży. My w tym czasie odnotowaliśmy systematyczny wzrost, co oznacza, że z naszą ofertą trafiliśmy w oczekiwania i możliwości Polaków.

ROBYG jest obecny na polskim rynku od 2000 roku. Początki były skromne – zaczęło się od pojedynczego budynku wielorodzinnego na Ursynowie. Kolejną inwestycją był zespół mieszkaniowy Szczęśliwy Dom na Ochocie. Wiatru w żagle firma nabrała wraz z projektem Miasteczka Wilanów. ROBYG jest pierwszym deweloperem, który zdecydował się rozpocząć tam swoje inwestycje. Jest też jednym z najbardziej aktywnych. W dwóch realizowanych projektach powstanie łącznie ponad 2 000 mieszkań, spośród których sprzedano do tej pory blisko 1 000. Gotowych, już zamieszkanych lub czekających na przekazanie właścicielom, jest już 980 lokali.

Firma, jako pierwsza, zainwestowała również na poprzemysłowych terenach Żoliborza Południowego. W zakończonym właśnie I etapie projektu City Apartments powstało ponad 230 lokali mieszkalnych i usługowych.

Zdobyte w Warszawie doświadczenia ROBYG postanowił wykorzystać w innych dużych polskich miastach. Obecnie prowadzi dwie inwestycje w Gdańsku – docelowo będą to kompleksowe osiedla, zapewniające mieszkańcom komfortowe warunki życia w dogodnych lokalizacjach. Trwają też przygotowania do rozpoczęcia trzeciego projektu, zespołu wysokich apartamentowców w pobliżu morskiego brzegu. Firma przygotowuje się też do obecności w kolejnych miastach.

– Od początku naszej działalności zakładaliśmy, że nasze projekty muszą spełniać kluczowy warunek: łączyć wysoką jakość i staranność wykonania z rozsądnym, akceptowalnym dla klientów poziomem cen. Swoją strategię oparliśmy na przekonaniu, że najlepszą reklamą dla naszych budynków są ich zadowoleni mieszkańcy. Wielu nowych kupujących to właśnie osoby zachęcone przez wcześniejszych klientów. Dlatego pozytywne relacje ze wszystkimi partnerami są dla nas kluczowe – tłumaczy Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej S.A.

Konkurs Gazele Biznesu, przeprowadzany pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia. Jego organizatorem jest dziennik „Puls Biznesu”, a partnerem strategicznym tegorocznej edycji – Kredyt Bank.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu