Fundusz Riverside inwestuje w branżę technologiczną

Globalny fundusz private equity Riverside kupił amerykańską spółkę technologiczną Mansell Group, zajmującą się dostarczaniem produktów i usług z zakresu e-mail marketingu. To już 6. przejęcie Riverside w tym roku, a 229. w całej historii firmy.

Mansell Group to amerykańska firma specjalizująca się w dziedzinie marketingu internetowego. Została utworzona w 2000 roku w Atlancie, a ich domeną jest opracowywanie i dostarczanie rozwiązań internetowych z obszaru e-mail marketingu. Produkty Mansell umożliwiają ich klientom tworzenie, wysyłkę oraz wyszukiwanie materiałów marketingowych. Mansell zapewnia swoim klientom gwarancję dostarczenia wszystkich ważnych wiadomości e-mailowych, w zgodzie z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi spamów.

Dostrzegamy w Mansell ogromny potencjał wzrostu, który może być realizowany zarówno poprzez dodatkowe przejęcia, jak i usprawnianie sprzedaży. Mansell dostarcza najwyższej jakości usług, a my wierzymy, że możemy pomóc im pogłębiać dotychczasowe relacje z klientami, jednocześnie budując nowe – mówi Loren Schlachet, partner zarządzający w Riverside.

E-mail marketing to coraz popularniejsza forma marketingu bezpośredniego, która charakteryzuje się dużą efektywnością kosztową. W porównaniu z pocztą tradycyjną, e-mail marketing umożliwia ponad trzy razy większe dotarcie do klientów za 10 procent ceny standardowej usługi pocztowej. Eksperci branżowi szacują, że zwrot z inwestycji w e-mailową kampanię marketingową może wynieść nawet do 50 dolarów za każdego wydanego dolara.

Mansell oferuje nie tylko wyjątkowe rozwiązania z zakresu e-mail marketingu, ale również usługi mobilnego marketingu SMS-owego, transmisje głosowe oraz zarządzanie bazami danych. Mansell obsługuje ponad 250 klientów korporacyjnych i non-profit z różnych branż, m.in.: linie lotnicze AirTran, Stowarzyszenie Edukacji Narodowej, a takżę grupę wydawnicząThomson.

Riverside jest idealnym partnerem do realizacji naszej strategii wzrostu. Ponadto ich osiągnięcia transakcyjne są imponujące. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie Riverside z zakresu sprzedaży i marketingu pomoże nam przejść na kolejny etap rozwoju – podkreśla Allen Nance, prezes i założyciel firmy Mansell.

Mansell to pierwsza inwestycja Riverside sfinansowana z funduszu Micro-Cap Fund II.

Finansowanie transakcji zostałe dostarczone przez firmę Fifth Street Capital. Doradztwem prawnym zajęła się kancelaria Jones Day, a firma RSM McGladrey przeprowadziła postępowanie due diligence. Dodatkowo firma VRA Partners doradzała zarządowi Mansell w zakresie problematyki M&A (fuzje i przejęcia).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu