Europejska nauka jazdy ze Szkołą Auto

Wirtualna Polska wraz z partnerem – Szkołą Auto – zapraszają do udziału w wyjątkowym programie edukacyjnym. Dzięki niemu można nie tylko poznać sposoby szkolenia kierowców w krajach europejskich, ale także samemu wiele się nauczyć. Szkoła Auto podróżuje bowiem po Europie w poszukiwaniu najlepszych praktyk motoryzacyjnych.

Na stronie serwisu motoryzacyjnego moto.wp.pl co tydzień zamieszczane są wideorelacje z krajów odwiedzanych przez Szkołę Auto. Dotychczas było ich osiem, m.in. Szwecja, Niemcy, Dania, Wielka Brytania. Filmy ilustrują najciekawsze i najbardziej efektywne metody szkolenia kierowców, a także przepisy i zwyczaje obowiązujące na europejskich drogach. Program jest interaktywny. W kolejnych odcinkach znajdą się m.in. szkolenia związane z jazdą autem w trudnych warunkach – podczas deszczu i na śliskiej nawierzchni. Z filmów można także dowiedzieć się wiele na temat kultury jazdy autem, odmiennej w różnych krajach.

Materiały filmowy prezentowane na stronie moto.wp.pl będą systematycznie uzupełniane o odcinki z kolejnych państw.

Każdy kraj ma swój patent na szkolenie kierowców. W niektórych np. nacisk kładzie się na wizualizację skutków dachowania czy stłuczki, czyli przede wszystkim oddziałuje na wyobraźnię przyszłych użytkowników dróg. Cieszymy się, że możemy wziąć udział w akcji, która daje szansę na poprawienie umiejętności młodych kierowców. Mamy też nadzieję, że zaprocentuje ona zwiększeniem bezpieczeństwa na polskich drogach – mówi Marek Wieliński, Koordynator serwisu moto.wp.pl.

W witrynie partnera WP, Szkoły Auto znaleźć można także konkurs dla internautów. Odpowiadając na pytania pojawiające się w kolejnych odcinkach użytkownicy mają szansę na udział w szkoleniach z bezpiecznej jazdy lub technik jazdy w terenie. Odbędą się one na specjalnym torze ADAC w Niemczech. Do wygrania jest 80 szkoleń z zakresu Safe Driving i Offroad Driving na profesjonalnym torze ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg. Udział w tej akcji to również szansą na zdobycie Skody Yeti z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy 160 KM. Nagrody w konkursie będą przyznawane co kwartał.

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu