Przejdź do treści

System ERP enova uinternetowiony

Pojawiło się na rynku rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom systemu ERP enova uruchomienie sklepu internetowego. Spółka IAI S.A. w oparciu o IAI-Shop.com Bridge pozwala na na integrację systemu enova firmy Soneta ze sklepem internetowym. To jedyne takie rozwiązanie na rynku, które pozwoli zaistnieć w sieci ponad 4000 firm.

O popularności systemu enova decyduje, że jest dostarczony jako kod .NET. Dzięki swojej otwartej i udokumentowanej budowie, może być wykorzystywany lepiej niż inne rozwiązania do budowania nietypowych systemów ERP dla firm. Niestety do tej pory firma Soneta nie oferowała ponad czterem tysiącom swoich klientów prowadzenia sprzedaży w Internecie. Lukę w tej funkcjonalności świetnie wypełnił IAI-Shop.com w połączeniu z systemem IAI o nazwie Bridge.

– Integracja to korzyść dla klientów. Przede wszystkim ułatwia im pracę automatyzując wymianę danych pomiędzy systemem a sklepem internetowym. Integracja pozwala naszym klientom osiągnąć większy stopień spójności danych i ogranicza konieczność ich wielokrotnego wprowadzania do różnych systemów. Jak wiadomo z praktyki, jest to najbardziej pracochłonne i generuje wiele błędów. Enova jako elastyczne oprogramowanie dla biznesu ma tę przewagę konkurencyjną na polskim rynku, że może się rozwijać wraz z rosnącymi potrzebami klienta. Stąd też enova sprawdza się doskonale zarówno w małych firmach, jak i dużych przedsiębiorstwach wielooddziałowych. Dzięki integracji z IAI-Shop.com możemy dostarczyć naszym istniejącym klientom kolejne dodatkowe rozwiązanie, a jednocześnie zainteresować kolejną grupę przedsiębiorców naszym zintegrowanym system od wspomagania zarządzania – powiedział Robert Czuła, Prezes Soneta.

IAI-Shop.com oferuje od 3 lat najszerszy zakres integracji z systemami stosowanymi w polskich firmach do kontroli magazynów i sprzedaży. Dzisiaj Bridge integruje sklep internetowy lub hurtownię internetową z systemami takimi jak Subiekt, CDN XL, CDN Optima, PcBiznes, Wf-Mag i innymi. Wydana właśnie wersja 2.1 wprowadziła pełną i dwukierunkową integrację z systemem enova.

– IAI-Shop.com Bridge jest super-zaawansowanym narzędziem. W odróżnieniu od prostych programów, które tylko przesyłają zawartość bazy danych do sklepu internetowego z programu takiego jak enova czy Subiekt, Bridge wymienia informacje o zdarzeniach. Dzięki temu potrafi on pracować np. gdy firma będzie miała awarię Internetu. Pomiędzy kolejnymi synchronizacjami, kontrolę magazynu przejmuje wbudowany w IAI-Shop.com system magazynowy. Unika się w ten sposób możliwości takiej, że klient kupi produktów więcej niż firma może mu dostarczyć. Jest to szczególnie istotne w większych firmach, ale również tych niewielkich, gdzie zawsze brakuje czasu aby wprowadzać w dwóch systemach potrzebne informacje. Nieaktualne stany magazynowe w Internecie nie zachęcą nikogo do zakupów w ten sposób. Dobra integracja znacząco usprawnia obsługę klienta poprzez to, że klienci chętniej kupują w Internecie – dodaje Paweł Fornalski, prezes IAI S.A.