StarDSL ma nowego sojusznika – Partner Team

przez | 19/05/2010

StarDSL, jeden z wiodących dostawców Internetu satelitarnego w Europie, buduje kanał sprzedaży. Do grona partnerów StarDSL w Polsce dołączył kolejny ważny gracz – Partner Team. Dzięki podpisanej umowie Internet satelitarny StarDSL pojawi się w 120 salonach sprzedaży Divicom, Internet & Telefon oraz Open IT.

StarDSL, jeden z wiodących dostawców Internetu satelitarnego w Europie, podpisał umowę z Partner Team. To kolejny krok w rozwoju kanału sprzedaży Internetu satelitarnego w Polsce. Dzięki umowie, handlowcy zarządzanych przez Partner Team sieci salonów Divicom, Internet & Telefon oraz Open IT sprzedawać będą kluczowy produkt i usługę StarDSL polegającą na szerokopasmowym dostępie do dwukierunkowego Internetu przez satelitę. Choć w satelitarnej drużynie StarDSL są już Komsa Polska i Partner Team, firma nie zamyka drzwi do rozmów z kolejnymi partnerami w Polsce.

Być jak najbliżej klienta

Pierwszą umowę dystrybucyjną w Polsce StarDSL podpisała na przełomie roku 2009 i 2010 z firmą Komsa Polska. W maju 2010 do grona partnerów handlowych StarDSL dołączyła firma Partner Team. Tym samym, sieć StarDSL powiększyła się o 120 wyspecjalizowanych punktów sprzedaży. Korzyścią nie do przecenienia jest fakt, że zarządzane przez Partner Team salony komputerowo – multimedialne sieci Open IT, Divicom koncentrują się głównie w małych i średnich miejscowościach, tam właśnie mieszka grupa docelowa – potencjalni klienci StarDSL.

„Partner Team to firma z ambicjami, gracz zespołowy stawiający na wysoką jakość relacji z partnerami biznesowymi oraz szybki rozwój. Takich właśnie cech oczekujemy od naszych partnerów handlowych. Liczymy na dynamiczną współpracę, której efektem będzie upowszechnienie Internetu przez satelitę wszędzie tam, gdzie brakuje szerokopasmowego dostępu do sieci. Z wysokiej jakości produktem i profesjonalną obsługą StarDSL, chcemy znaleźć się jak najbliżej naszych klientów.” – powiedział Jan-Calle Schütt Cardoso da Silva, Dyrektor Sprzedaży StarDSL w Polsce.

„Internet satelitarny StarDSL to produkt unikalny na rynku i trafiający w potrzeby klientów pozbawionych dostępu do szerokopasmowego łącza. Z reguły są to mieszkańcy małych

i średnich miejscowości, a do tej właśnie grupy dociera Partner Team z sieciami Open IT i Divicom. Produkt jest nowy, innowacyjny i towarzyszy mu stosowna marża. Pasuje do naszej oferty. Ponadto, model współpracy zaproponowany przez StarDSL jest wygodny, zdejmuje z naszych handlowców logistykę dostaw i pozwala zająć się tym co istotne: sprzedażą. W tym kontekście współpracę Partner Team i StarDSL uważam za naturalną. To korzystne dla obu stron posunięcie biznesowe,” – dodał Tomasz Nowaczyk, Prezes Zarządu Partner Team sp. z o.o.

StarDSL prowadzi rozmowy z kolejnymi wiodącymi dystrybutorami w Polsce i nie wyklucza podpisania nowych umów w zakresie dystrybucji usług w oparciu o dostęp do Internetu przez satelitę. Do współpracy mają zachęcić partnerów:

  • profesjonalna obsługa klienta przez specjalistów z zakresu technologii satelitarnej,
  • natychmiastowa dostępność usług w dowolnym punkcie Polski,
  • całkowita niezależność od innych kanałów komunikacji (linie analogowe, radiolinie, sieć GSM…),
  • pośrednictwo StarDSL w znalezieniu partnera instalacyjnego (na życzenie klienta),
  • elastyczny okres trwania umowy (12, 24, 36 mies.),
  • wsparcie sprzedaży i współpracy środkami marketingowymi StarDSL,
  • brak konieczności posiadania zaplecza magazynowego (logistyka door-to-door),
  • możliwość wypożyczenia zestawu testowego,
  • wsparcie partnera działaniami PR,
  • atrakcyjne modele prowizyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.