Północ Nieruchomości S.A. na fali

PÓŁNOC Nieruchomości S.A. – właściciel jednej z największych sieciowych agencji obrotu nieruchomościami działających w Polsce opublikował dziś raport za I kwartał br.

Wyniki spółki wykazały sukcesywny wzrost dochodowości każdego segmentu działalności spółki: zysk netto Spółki osiągnięty w pierwszym kwartale tego roku wyniósł niemal 0,2 mln zł, co stanowi jeden z lepszych wyników kwartalnych Spółki. Dodatnie były również wartości wyników na pozostałych poziomach działalności: zysk ze sprzedaży oraz zysk z działalności operacyjnej na poziomie 0,17 mln zł.

Spółka w ramach swoich dwóch marek „PÓŁNOC Nieruchomości” oraz „Prospector” (zarządzanie nieruchomościami) zamknęła I kwartał ilością 20 Punktów Obsługi Klienta. Do otwarcia przygotowywanych jest już 7 kolejnych placówek. PÓŁNOC Nieruchomości S.A. jest właścicielem spółki PROSPECTOR – podmiotu zajmującego się zarządzaniem nieruchomościami. Wynik tej Spółki choć nie został ujęte w raporcie Spółki również dowodzą o rentowności w I kwartale br. Dobre dane Spółki płynące już z poprzednich kwartałów i potwierdzone m.in. w opublikowanym dziś raporcie mają również przełożenie na kurs akcji Spółki, który 12 maja zanotował kurs powyżej 4 zł – poziom nie notowany od blisko dwóch lat.

W pierwszym kwartale 2010 r., sieć powiększyła wyraźnie wolumen wartości nieruchomości przy których pośredniczyła do poziomu prawie 28,5 mln zł. Stanowi to wzrost aż o 78,58 % względem analogicznego kwartału 2009 r. To dobry prognostyk dla rozwoju całego rynku nieruchomości. Bieżące dane trwającego już II kwartału świadczą o tym iż wznoszący trend wyników Spółki zostanie podtrzymany. Spółka prognozuje również, iż z racji bieżących danych finansowych jak i konsekwentnej strategii rozwoju również w pozostałych kwartałach uzyska dobrą rentowność i będzie mogła sukcesywnie zwiększać swój zysk do końca roku

Spółka w ciągłej pracy nad umacnianiem swojej czołowej pozycji na rynku tylko do końca tego roku planuje zainwestowanie około 4 mln zł a do końca 2012r. łącznie nawet 15 mln zł w różne przedsięwzięcia związane z rynkiem nieruchomości.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią raportu pod adresem: http://www.polnoc.pl/raporty-okresowe-szczegoly-8-340-polnoc-nieruchomosci-s.a.-raport-kwartalny-za-i-kwartal-2010-roku.html

źródło/autor: PÓŁNOC Nieruchomości

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu