Pisarze oceniają twórczość debiutantów – nowy, rewolucyjny portal literacki eKorekta24.pl

Czegoś takiego w „polskim internecie” (a kto wie, czy nie ogólnoświatowym) jeszcze nie było!
Powstał portal literacki umożliwiający kontakt z uznanymi i doświadczonymi twórcami (pisarzami: Romualdem Pawlakiem, Magdaleną Witkiewicz i poetą Pawłem Kozłem), którzy oceniają twórczość innych, debiutujących autorów. A to jeszcze nie wszystko – w przypadku najbardziej obiecujących tekstów portal pomaga w ich wydaniu.
1 agencja literacka, agent literacki, jak napisać książkę, jak napisać powieść, jak wydać książkę, jak wydać powieść, jak wydać tomik, jak wydać wiersze, krytyk literacki, krytyka literacka, Magdalena Witkiewicz, Paweł Kozioł, portal literacki, publikacja książki, recenzje literackie, recenzje twórczości, Romuald Pawlak, wydanie książki„To niewątpliwie rewolucyjny projekt – z niekrytym entuzjazmem opowiada o nowo powstałym portalu eKorekta24 jego założyciel, Łukasz Mackiewicz, redaktor i copywriter. – O ile mi wiadomo, nikt czegoś podobnego nigdy nie robił. Jeszcze przed kilkunastu laty kontakt z twórcami ograniczał się wyłącznie do spotkań autorskich. Obecnie Internet i komputery dają nam o wiele większe możliwości – KAŻDY może pisać i KAŻDY może wysłać swoją twórczość uznanemu pisarzowi lub poecie. Myślę, że nie będzie przesadą, jeśli powiem, że czeka nas… wielka rewolucja na rynku wydawniczym”.
Profesjonalna krytyka literacka to zupełnie nowatorski sposób na debiut literacki. Autor nie musi rozsyłać tekstu do dziesiątków wydawnictw ani czekać długich tygodni na ich odpowiedź (czasem zresztą się zdarza, że autor w ogóle nie jest informowany o odmowie publikacji, a jeśli nawet wydawnictwo odpisze, to i tak autor się nie dowie, co jest nie tak z jego utworem).
Krytyka literacka na eKorekcie24 niweluje te wszystkie problemy – autor wysyła swój tekst i już w 7 dni otrzymuje profesjonalną recenzję literacką na min. 2,5 strony. Co dalej?
Jeśli tekst rzeczywiście jest wart wydania, eKorekta24 szuka wydawcy (oczywiście po podpisaniu umowy agencyjnej z autorem) i negocjuje jak najlepsze warunki umowy autorskiej. Po znalezieniu wydawcy portal oczywiście czuwa nad całym procesem wydawniczym oraz nad promocją książki i jej dystrybucją. Koszt takiej współpracy agencyjnej to jedynie część prowizji autorskiej dla portalu od każdego sprzedanego egzemplarza książki.
Autorzy słabszych tekstów otrzymują zaś konstruktywną krytykę, dzięki której wiedzą, jakich poprawek wymaga ich tekst. Niewykluczone, że kolejnym razem… otrzymają już pochlebną recenzję oraz propozycję znalezienia wydawcy dla ich utworu!
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu