Fundacja Dbam o Zdrowie nagrodzona przez Newsweek za kampanię ,,Wybory 2010”

Tygodnik Newsweek i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce po raz trzeci zorganizowały konkurs „100% z 1%” na najlepszą kampanię zachęcającą do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Tegorocznym zwycięzcą w kategorii ,,Akcje specjalne” została Fundacja Dbam o Zdrowie.

Celem konkursu było podniesienie społecznej świadomości związanej ze sposobem przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nadesłane na konkurs propozycje oprócz jury mogli oceniać także internauci.

„Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia tym bardziej, że już drugi rok z rzędu kampania 1% naszej Fundacji została wyróżniona w konkursie organizowanym przez Newsweek Polska (w ubiegłym roku aż w dwóch kategoriach). Oznacza to, że forma przedstawienia tego problemu zarówno graficzna jak i organizowane eventy, happeningi i konkurs fotograficzny zostały zauważone przez internautów. Dzięki takim akcjom coraz więcej ludzi może zdać sobie sprawę jak dużo osób nie stać na zakup leków a także dowiedzieć się o naszej Fundacji” – powiedziała Elżbieta Łacina członek zarządu Fundacji.

Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii 1% Fundacji Dbam o Zdrowie były „Wybory 2010”, jednak prezentowane w konkursie reklamy z takim hasłem, do znanych wszystkim plakatów wyborczych, nawiązywały jedynie stylistyką.

Organizatorzy kampanii 1% Fundacji Dbam o Zdrowie, w taki oto niecodzienny sposób próbowali, przypomnieć o trudnych wyborach, przed jakimi stają przeważnie osoby starsze. Często żyjące z bardzo niskich emerytur wielokrotnie muszą wybierać pomiędzy uregulowaniem czynszu czy kupnem jedzenia zamiast niezbędnego leku – bo na wszystkie te podstawowe rzeczy po prostu ich nie stać.

źródło/autor: Fundacja Dbam o Zdrowie

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu