Festiwal Zdrowia w Bonarka City Center

W dniach 22 – 28 maja w Bonarka City Center w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Festiwal Zdrowia. Ta prozdrowotna akcja społeczna jest szansą dla wszystkich zapracowanych Krakowian i Klientów BCC, by w jednym miejscu mieć możliwość przebadania się i porozmawiania o profilaktyce zdrowia. Wszystko to, oczywiście, bezpłatnie.

Do najczęstszych usprawiedliwień „zapominania o dbaniu o zdrowie” należy po prostu brak czasu. Dlatego Bonarka City Center, wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland, organizuje Festiwal Zdrowia, który daje Krakowianom szansę do przebadania się, uzyskania informacji i porady przy okazji robienia zakupów czy wypadu do kina. W ciągu siedmiu dni na terenie BCC, na Placu pod Zegarem, ustawione będą stoiska, przy których studenci Wydziału Lekarskiego CM UJ udzielać będą porad oraz wykonywać profilaktyczne badania, przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu.

W czasie Festiwalu Zdrowia dostępne będą m.in.: pomiar ciśnienia, poziomu glukozy we krwi, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, badania smokolizerami, prelekcje o prewencji złamań w starszym wieku, o profilaktyce raka szyjki macicy, HIV/AIDS.

Dla najmłodszych przygotowany zostanie specjalny Szpital Pluszowego Misia, gdzie dzieci będą mogły przebadać ulubioną przytulankę specjalnym aparatem „rentgenowskim” i ultrasonografem.

Bezpłatne badania prowadzone będą od 22 do 28 maja 2010, w godzinach od12:00 – 17:00 na Placu pod Zegarem w BCC.

Podczas Festiwalu Zdrowia, w ramach akcji Magnetyczny Miś, zbierane będą pluszowe maskotki dla pracowni rezonansu magnetycznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Akcja ma pomóc dzieciom w możliwie bezstresowym przebrnięciu przez badanie rezonansem magnetycznym. Ponieważ aparat w trakcie działania jest bardzo głośny, dzieci boją się go. Dlatego w pracowni rezonansu magnetycznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego każdy mały pacjent może sobie wybrać maskotkę, która będzie dodawać mu otuchy w czasie badania, i którą zabierze później do domu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu