DLH tłumaczy zrównoważone leśnictwo

Na czym polega zrównoważone leśnictwo? Czym charakteryzują się lasy zarządzane w przyjazny środowisku sposób? Na te pytania łatwo odpowiedzieć, gdy zapozna się z animacją znajdującą się na stronie internetowej importera i dystrybutora drewna egzotycznego – firmy DLH Poland.

W lasach tropikalnych odpowiednie gospodarowanie zasobami leśnymi jest szczególnie ważne, dlatego należy robić to w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Z jednego hektara lasów wycinane jest tylko jedno, lub dwa drzewa i to raz na 40 lat. Jak wybiera się takie drzewa i dlaczego właśnie one poddawane są wycince wyjaśnia animacja dostępna pod adresem http://www.dlh-poland.com/sitecore/content/Poland/Srodowisko/Film-zrownowazone-lesnictwo.aspx

Grupa DLH zarządza jednym z największych obszarów lasów tropikalnych na świecie m.in. w Kongo Brazzaville, stosuje zasady zrównoważonego leśnictwa. Lasy te są objęte certyfikacją FSC, czyli Forest Stewardship Council, organizacji, która uważana jest za jedyną gwarancję dla wszystkich aspektów odpowiedzialnego leśnictwa i jest rozpoznawane na całym świecie zarówno przez organizacje pozarządowe, rządy i przedsiębiorców.

źródło/autor: DLH Poland

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu