Coexistence Manager for Notes – nowa wersja rozwiązania do migracji ze wsparciem dla Exchange 2010

Firma Quest Software poszerzyła ofertę rozwiązań do migracji o nową wersję Coexistence Manager for Notes. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom korzystanie zarówno z IBM Lotus Notes, jak i Microsoft Exchange w czasie przeprowadzania migracji lub podczas długiej współpracy obu środowisk. Nowe narzędzie pozwala na synchronizację free/busy pomiędzy Lotus Notes i Exchange 2010 i zapewnia bezproblemową koegzystencję obu środowisk. Coexistence Manager for Notes nie powoduje przestojów i zakłóceń pracy poczty e-mail czy kalendarza, co pozwala na utrzymanie ciągłości i wydajności procesów biznesowych.

Rozszerzone funkcje dostępne w najnowszej wersji Coexistence Manager for Notes to m.in.:

  • Zapewnienie bezproblemowej i efektywnej koegzystencji poczty e-mail i kalendarza pomiędzy IBM Lotus Notes i Exchange 2007/2010/Exchange Online (BPOS);
  • Synchronizacja free/busy pomiędzy Notes i Exchange 2010, z zachowaniem możliwości współpracy użytkowników oraz korzystania z kalendarza.

Przez lata firmy wykorzystywały Microsoft Transporter Suite do synchronizacji informacji free/busy pomiędzy Notes i Exchange 2007. Pakiet Microsoft Transporter nie obsługuje jednak Exchange 2010, sprawiając, że Coexistence Manager for Notes jest niezbędnym narzędziem dla wszystkich przeprowadzających migrację do Exchange 2010.

Pod koniec maja br. Quest Software dostarczy użytkownikom Exchange dostęp z poziomu klienta Outlook do zaawansowanych funkcji formatowania i zawartości Notes. Funkcja „Active Mail” będzie zawierała możliwość szyfrowania, wbudowane przyciski, punkty aktywne, zwijane sekcje i tabele kart. Bez Coexistence Manager for Notes zawartość i funkcjonalność „Active Mail” będzie niewidoczna i niedostępna.

Phil Aldrich, dyrektor ds. rozwiązań Microsoft, Dimension Data: “Quest Software jest jednym z najważniejszych partnerów firmy Dimension Data w zakresie wsparcia dla rozwiązań Microsoft. Współpraca ta pozwala na połączenie naszych specjalistycznych usług z najlepszymi w swojej klasie narzędziami Quest Software do migracji z Lotus Notes do Microsoft Exchange oraz rozwiązaniami zapewniającymi koegzystencję obu środowisk. Wspólnie pomagamy naszym klientom osiągnąć większą wydajność poprzez zwiększenie konkurencyjności i zwrotu z aktywów IT oraz zapewnienie compliance.”

Bill Evans, wiceprezes i dyrektor generalny, SharePoint and Notes Transition, Quest Software: „Migracja z Lotus Notes do Microsoft Exchange Server jest często złożonym projektem obarczonym dużym ryzykiem. W celu zapewnienia ciągłości biznesowej i minimalnego wpływu na pracę użytkowników, firmy potrzebują narzędzia, które pozwoli użytkownikom końcowym współpracować ze sobą przez cały okres współistnienia obu środowisk. Dzięki nowym funkcjom Quest Coexistence Manager for Notes umożliwia współdziałanie poczty e-mail i aplikacji Notes z Exchange / Outlook, zapewniając dokładność danych poczty e-mai i kalendarza.”

Dodatkowe informacje: http://www.quest.com/coexistence-manager-for-notes/

źródło/autor: Quest-Dystrybucja

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu