AXIS M11 – małe kamery HDTV od Axis Communications

Firma Axis Communications, lider rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych1, ogłosiła premierę AXIS M11 – serii stałopozycyjnych kamer IP obsługujących standard HDTV oraz najnowszy format kompresji obrazu H.264. Ze względu na kompaktowe rozmiary kamery AXIS M11 znajdą zastosowanie przede wszystkim w systemach monitoringu w magazynach, szkołach i placówkach publicznych.

„Ze względu na znakomitą jakość rejestrowanego obrazu, łatwą instalację i korzystną cenę kamery sieciowe AXIS M11 znajdą zastosowanie w wielu systemach monitoringu” – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Zarządzający Axis Communications na obszar krajów niemieckojęzycznych, Holandii i Europy Środkowo-Wschodniej. „AXIS M11 to także kolejny krok na drodze do upowszechnienia technologii cyfrowego obrazowania w sektorze nadzoru wizyjnego” – dodał Edwin Roobol.

Seria kamer AXIS M11 obejmuje następujące modele:

  • AXIS M1103 z przysłoną stałą oraz AXIS M1113 z przysłoną DC. Kamery rejestrują obraz o rozdzielczości SVGA;
  • AXIS M1104 z przysłoną stałą oraz AXIS M1114 z przysłoną DC. Kamery rejestrują obraz o rozdzielczości HDTV 720p / 1 Mp.

Wyposażenie modeli AXIS M1113 i AXIS M1114 w obiektywy o zmiennej ogniskowej z przysłoną DC pozwala wykorzystywać je w mocno i słabo oświetlonych miejscach. Instalacja kamer AXIS M11 jest niezwykle prosta, a ich obsługę dodatkowo ułatwia zastosowanie licznika pikseli, który umożliwia sprawdzenie i dostosowanie rozdzielczości rejestrowanego obrazu do wymagań konkretnej instalacji i potrzeb użytkownika. Niewielkie rozmiary kamer powodują, że urządzenia te można łatwo dopasować do każdej obudowy.

Dzięki funkcji Power over Ethernet (PoE) (IEEE 802.3af) ten sam kabel służy zarówno do zasilania kamery, jak i przesyłania materiału wizyjnego. Cyfrowa funkcja PTZ (obracania w dwóch płaszczyznach i przybliżania obrazu) pozwala na dokładne skadrowanie konkretnego obszaru. Wszystkie kamery z serii AXIS M11 mogą przesyłać wiele indywidualnie konfigurowanych strumieni wideo o wysokiej jakości, skompresowanych w formacie H.264 i Motion JPEG, z prędkością sięgającą 30 klatek na sekundę.

Kamery sieciowe AXIS M11 współpracują z oprogramowaniem AXIS Camera Station oraz najszerszą gamą aplikacji do zarządzania materiałem wizyjnym stworzonych w ramach programu Axis Application Development Partner.

Kamery AXIS M11 są dostępne do zamawiania u dystrybutorów firmy Axis. Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

źródło/autor: Axis Communications

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu