Akademia Bezpiecznej Jazdy

W ramach Akademii Liderów Viessmann- cyklicznego szkolenia instalatorów branży grzewczej, w dniach 11- 14 maja w Opolu odbyła się również Akademia Bezpiecznej Jazdy pod patronatem firmy Viessmann i Mercedes. Uczestnicy mieli okazję doskonalić technikę prowadzenia samochodów dostawczych Mercedes w trudnych warunkach, a także sprawdzić ich zalety, jako potencjalnego narzędzia pracy.

Akademia Liderów to cykliczne spotkania szkoleniowe organizowane przez firmę Viessmann w których uczestniczą najlepsi instalatorzy związani z branżą grzewczą. Głównym celem szkolenia jest przekazanie wiedzy dotyczącej najnowszych rozwiązań zastosowanych w systemach grzewczych Viessmann, a także praktycznych umiejętności z zakresu ich montażu. W tym roku, w ramach Akademii Liderów, po raz pierwszy odbyła się również Akademia Bezpiecznej Jazdy zorganizowana pod patronatem firm Viessmann i Mercedes. Jej głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa pracy instalatorów poprzez doskonalenie techniki prowadzenia pojazdów dostawczych w trudnych warunkach.

Połączenie dwóch silnych marek, liderów w swojej branży – Viessmann grzewczej, Mercedes- motoryzacyjnej, miało na celu stworzenie instalatorom okazji do bezpośredniego zapoznania się z innowacyjnymi urządzeniami grzewczymi Viessmann oraz niezawodnymi samochodami dostawczymi Mercedes, potencjalnymi narzędziami ich pracy. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość w praktyce przekonać się o zaletach produktów tych dwóch marek, a także nabyć praktycznych umiejętności, które wpływają na komfort, jakość i bezpieczeństwo ich pracy.

Główny nacisk położono na bezpieczeństwo w ruchu drogowym z uwzględnieniem specyfiki poruszania się samochodem transportowym z ładunkiem oraz bez, na zróżnicowanej pod względem przyczepności nawierzchni. Profesjonalni instruktorzy jazdy skupili się na przekazaniu uczestnikom umiejętności opanowania pojazdu dostawczego w skrajnych sytuacjach, przy nagłym hamowaniu, czy zmianie warunków atmosferycznych. Dodatkowo instalatorzy mieli okazję podszkolić swoje umiejętności mocowania ładunku – systemu grzewczego Viessmann, a także poszerzyć wiedzę z zakresu ekonomiki eksploatacji pojazdów dostawczych oraz ich wpływu na środowisko naturalne.

Program został zrealizowany przez licencjonowanych, doświadczonych instruktorów nauki jazdy z wykorzystaniem pojazdów marki Mercedes, Vito oraz Sprinter. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego przetestowania samochodów dostawczych Mercedes, które mogą być ich niezawodnym narzędziem pracy.

Akademia Liderów, w ramach której odbyła się Akademia Bezpiecznej Jazdy firmy Viessmann i Mercedes, to innowacyjna forma szkolenia, która łączy zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu nowej oferty produktowej, techniki jazdy i sportowe emocje. Poszerzenie wiedzy dotyczącej systemów grzewczych, a także doskonalenie techniki poruszania się samochodem dostawczym, bezpośrednio dotyczy poprawy efektywności, komfortu i bezpieczeństwa pracy instalatora.

Cały projekt Akademii Lierów zakłada zorganizowanie od maja do października pięciu edycji Akademii Liderów i Akademii Bezpiecznej Jazdy, w Opolu, Toruniu i Kielcach. Dzięki temu instalatorzy z różnych regionów Polski będą mieli szansę udziału w tym innowacyjnym szkoleniu.

źródło/autor: Viessmann

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu