Połączenie telefoniczne z urzędem miasta za darmo

Dzięki aplikacji VoiceLink można skontaktować się z urzędem miasta bez wychodzenia z domu i korzystania z telefonu. Usługa ta dostępna jest w Płocku, Ełku, Żninie i Sejnach.

Na stronach internetowych plock.eu, elk.pl, um.znin.pl i powiat.sejny.pl zainstalowana została aplikacja VoiceLink, która umożliwia bezpłatny, bezpośredni i szybki kontakt głosowy – jak przez telefon – z centralą Urzędu Miasta za pomocą Internetu.

Schemat wykonania połączenia jest bardzo prosty, nie wymaga od dzwoniącego żadnej rejestracji, instalowania jakiegokolwiek oprogramowania ani ujawniania swoich danych osobowych. Wystarczy kliknąć na wybraną ikonę, a połączenie zostaje nawiązane.

Z punktu widzenia urzędu miasta niezwykle istotne jest wprowadzanie udogodnień umożliwiających obywatelom łatwy i darmowy kontakt z jego pracownikami – mówi Krzysztof Sztanderski, informatyk w płockim urzędzie miasta. – Oczywiście nadal funkcjonują tradycyjne kanały komunikacji, takie jak telefonia stacjonarna, ale wraz z rozwojem technologii informacyjnych coraz więcej osób korzysta z Internetu, łącza są stabilne i coraz szybsze. Oczywiste jest więc wykorzystanie tego medium do kontaktowania się. VoiceLink jest rozwiązaniem, które doskonale się do tego nadaje – dodaje Krzysztof Sztanderski.

VoiceLink to rozwiązanie stworzone przez informatyków z poznańskiej firmy Activis Polska sp. z o.o. Umożliwia on zainstalowanie na stronie internetowej specjalnej ikony umożliwiającej nawiązanie bezpośredniego połączenia przez internautę. Technologia, która została sfinansowana ze środków unijnych, wzbudza spore zainteresowanie wśród podmiotów wykorzystujących aktywnie Internet. Należą do nich nie tylko urzędy samorządowe, ale także instytucje administracji państwowej, np. Urząd Komunikacji Elektronicznej.

źródło/autor: CN Public Relations

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu