Dent-a-Medical S.A. do połowy br. chce zakończyć rozmowy z ubezpieczycielem

Dent-a-Medical S.A. notowana na NewConnect spółka budująca ogólnopolską sieć specjalistycznych gabinetów stomatologicznych – planuje do końca pierwszej połowy br. roku zakończyć rozmowy z jednym z dużych towarzystw ubezpieczeniowych.

Rozmowy z potencjalnym partnerem ubezpieczeniowym rozpoczęły się w marcu br. Umowa ma polegać na wprowadzeniu wspólnego produktu Spółki oraz ubezpieczyciela. Od jej podpisania do wdrożenia produktu, zgodnie z procedurami minie około pięciu miesięcy.

– „Na razie nie będziemy jeszcze zdradzać nazwy naszego potencjalnego partnera. Pragniemy zasygnalizować jednak, że rozmowy są już na finiszu: szacujemy, że do końca pierwszej połowy br. wszystkie szczegóły zostaną już ustalone. Chcemy, aby stworzone ubezpieczenie pozwalało na leczenie stomatologiczne w gabinetach należących do sieci Dent-a-Medical. Rozwiązanie to przyciągnie placówki, które chciałyby dołączyć do sieci naszych gabinetów. Tak, jak już sygnalizowaliśmy inwestorom zainteresowanym spółką, chcemy zapewnić sieci pokrycie ogólnopolskie, a umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym na pewno będzie w tym względzie atutem.” – mówi Mariusz Andrych, Prezes Zarządu Dent-a-Medical S.A.

W ubiegłym tygodniu Dent-a-Medical S.A. rozpoczęła zapisy na akcje nowej emisji serii D. Potrwają one do 21 maja br. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój sieci franczyzowej. Pod koniec lutego br. spółka informowała o podpisaniu 7 kolejnych listów intencyjnych w ramach realizacji strategii rozbudowy sieci (łącznie zostało podpisanych już 11). Według przyjętych założeń do końca 2010 roku będzie ok. 40 placówek.

źródło/autor: Dent-a-Medical

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu