Denon robi różnicę

Denon z dumą ogłasza wyjątkowy jubileusz. Na rok 2010 przypada setna rocznica powstania firmy Denon – a wraz z nią upływa 100 lat wypełnionych pionierskimi pomysłami. Denon oferuje nowatorskie rozwiązania, pasję, artyzm i najlepsze technologie klientom na całym świecie, zawsze zapewniając im rozrywkę z najwyższej półki.

W roku 1910 amerykański handlowiec Frederick Whitney Horn założył w Japoni korporację Nippon Chikuonki Shoukai (Japan Recorders Corporation). Wraz z japońskimi partnerami wypuścił on na rynek pierwsze produkty firmy: płytę gramofonową i gramofon. Nazwa „Denon” narodziła się w późnych latach 30-tych i od tego czasu była zawsze synonimem pierwszeństwa w opracowywaniu nowych, przełomowych technologii oraz produktów konsumenckich i profesjonalnych.

Hirofumi Ichikawa, Prezes Denon Brand Company: „Dzięki pasji tworzenia i technicznemu geniuszowi, Denon zawsze opracowywał przełomowe, pionierskie produkty. Teraz, w roku 2010, obchodzimy 100-lecie naszej historii i z optymizmem oczekujemy następnych 100 lat. Denon nie tylko zachował celowość działania przez wszystkie te lata, ale nadal pozostaje siłą napędową, która pomaga rewolucjonizować naszą branżę. Nasze innowacje doprowadziły do opracowania całkowicie nowych kategorii produktów, oferujących nowe sposoby czerpania radości nie tylko z muzyki, ale także z filmów, jak również najlepsze rozwiązania dla wysokiej jakości domowych produktów AV. A stoi za tym wszystkim jedna prosta i niezmienna filozofia: przekazać odbiorcy dokładnie to, co zamierzał artysta – doskonałe doświadczenie dźwięku i obrazu.”

Na przestrzeni całego stulecia innowacji Denon stworzył mocne Dziedzictwo Przodków, w tym pierwsze profesjonalne urządzenie do nagrywania płyt (1939), był pierwszą firmą w Japonii, która rozpoczeła sprzedaż płyt i systemów stereo (1951) oraz stworzył pierwszą nagrywarkę PCM będącą podstawą dzisiejszego formatu CD (1970) wynalezionego przez firmę Denon. W roku 1982 Denon stworzył pierwszy konsumencki odtwarzacz CD (DCD-2000), będący kolejnym, przełomowym, „pierwszym” urządzeniem tego typu w historii. Wraz z pojawieniem się technologii kina domowego, Denon ponownie jako pierwszy wprowadził na rynek komponent kina domowego dekodujący format Dolby Digital, pozwalający cieszyć się tym, co najlepsze w nagraniach wielokanałowych.

To Dziedzictwo Przodków opiera się na trzech stałych wartościach, które definiują markę Denon i sprawiają, że jej historia jest odmienna od innych firm i stanowią obietnicę na przyszłość. Te wartości to pasja, artyzm i technologia.

Pasja Brzmienia

Dźwięk i obraz nie jest dla marki Denon zwykłym hobby. Tworzenie produktów oferujących klientom doświadczenia najwyższej jakości jest siłą napędową, pasją i powodem dla którego firma w ogóle istnieje. Teraz, kiedy muzyka stała się bardziej mobilna i cyfrowa, jakość jest kwestią coraz ważniejszą. Pasją firmy Denon jest tworzenie i udoskonalanie technologii, po to abyśmy mogli zaoferować klientowi czystą jakość dźwięku i radość ze słuchania każdego formatu, w którym zakodowana jest muzyka. Rozwiązania marki Denon, niezależnie od tego, czy chodzi o prosty system mini hi-fi, czy pełny system kina domowego, mają poruszyć duszę słuchacza i sprawić, aby jego doświadczenie było prawdziwe i żywe. Nasze produkty przeniosą do domu tę samą atmosferę, energię i uczucia, które obecne są na scenie lub w studio nagraniowym.

Artyzm

Inżynierowie i projektanci firmy Denon są muzykami i miłośnikami muzyki. Ich marzenia, praca i wyobrażenia obejmują szerokie spektrum narzędzi i technologii umożliwiających projektowanie nowych, najbardziej innowacyjnych produktów. Pragną oni również tworzyć produkty piękne i budzące pożądanie, odzwierciedlające gust i wrażliwość ich przyszłych właścicieli, stanowiące znakomite uzupełnienie ich salonów i stylu życia. Wszyscy pracownicy firmy Denon są oddani artyzmowi i kreatywności naszych produktów. I wszyscy pracują razem nad wizją przyszłości i udoskonaleniem produktów i usług oferowanych klientom.

Technologia

Od narodzin technologii płyty kompaktowej do powstania formatów dźwięku przestrzennego, a obecnie – do mobilności, strumieniowego przesyłu danych i funkcjonalności sieciowych, Denon nie tylko ewoluował wraz z technologiami, ale był również liderem i nowatorem, który opracowywał oraz wprowdzał te technologie na światowy rynek jako pierwszy i udostępniał je klientom. Firma Denon jest dumna ze swoich produktów i pragnie, aby jej klienci również byli z nich dumni. Produkt jest z początku pomysłem. Nie jest on wyłacznie metalowym przedmiotem, który został złożony z części. Jest obiektem dbałości, którego każdy detal jest perfekcyjnym, zoptymalizowanym owocem długotrwałych prac nad projektem, konstrukcją i jakością brzmienia.

Wasz udział w obchodach

Na przestrzeni tego roku Denon będzie świętować 100 rocznicę swojego powstania podczas szeregu najważniejszych wystaw na świecie. To monumentalna chwila w historii Denona – dlatego też Denon zaprasza Was do wzięcia udziału w obchodach. Z tego też powodu Denon uruchomił specjalną rocznicową stronę internetową www.denon100.com, na której możecie dowiedzieć się wszystkiego o „Dziedzictwie Przodków” (‘Legacy of Firsts’ ) firmy, oraz – co najważniejsze – o ludziach, których uwielbienie dla dźwięku i obrazu stanowi siłę napędową wszystkich działań firmy mających na celu stworzenie urządzeń o najlepszym brzmieniu i obrazie. Witajcie w rodzinie Denona. Aby miłośnicy muzyki mogli jeszcze mocniej zidentyfikować się z naszym świętem, Denon będzie na przestrzeni tego roku wypuszczać limitowane serie produktów rocznicowych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat 100 rocznicy, odwiedźcie poniższą stronę:

http://www.denon100.com

A oto najważniejsze wydarzenia w historii firmy: 100 lat przełomowych kamieni milowych:

 • 1910: Założona zostaje korporacja Nippon Chikuonki Shoukai (Japan Recorders Corporation). Rozpoczęto sprzedaż pierwszego fonografu w Japonii.
 • 1939: Opracowano i wyprodukowano pierwsze profesjonalne urządzenie do nagrywania płyt dla NHK
 • 1945: Pierwsze nagranie na urządzeniach Denon: przemówienie Cesarza Japonii Hirohito, kończące II Wojnę Światową
 • 1951: Początek sprzedaży pierwszych płyt gramofonowych longplay w Japonii
 • 1958: Początek sprzedaży pierwszych stereofonicznych płyt gramofonowych i systemu stereo w Japonii
 • 1964: Początek sprzedaży legendarnej wkładki gramofonowej MC Phono Cartridge (do dziś dostępnej w sprzedaży) do użytku profesjonalnego
 • 1970: Pierwszy bezpośredni silnik AC servo wykorzystujący detektor impulsowy pola magnetycznego do użytku profesjonalnego
 • 1972: Opracowano pierwsze działające w praktyce, cyfrowe urządzenie nagrywające PCM do regularnego użytku studyjnego, co zapoczątkowało rewolucję cyfrową
 • 1981: Opracowano pierwszy na świecie profesjonalny odtwarzacz CD
 • 1982: Rozpoczęto sprzedaż pierwszego na świecie konsumenckiego odtwarzacza CD
 • 1987: Opracowano pierwszy na świecie profesjonalny odtwarzacz CD typu „cart”
 • 1993: Opracowano pierwszy na świecie podwójny odtwarzacz CD dla DJ’ów z płynnym loopingiem i wbudowanym samplerem.
 • 1995: Pierwszy na świecie system kina domowego z dekoderem Dolby Digital i obróbką Lucasfilm THX 5.1
 • 2000: Pierwsze na świecie komponenty A/V z dekoderami DTS-ES discrete
 • 2009: Pierwszy na świecie uniwersalny odtwarzacz płyt BD, SACD, DVD, CD

źródło/autor: Horn Distribution

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu