BNP Paribas Fortis oficjalnym sponsorem największego turnieju tenisowego w Polsce

Rozgrywany od 17 do 22 maja Polsat Warsaw Open, to już czwarte w tym roku wydarzenie sportowe, w którego sponsoring angażuje się – wspólnie z grupą BNP Paribas – BNP Paribas Fortis.

Bank jest sponsorem oficjalnym turnieju, w którym wezmą udział najlepsze zawodniczki światowego tenisa, a wśród nich m.in. duńska tenisistka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (2 pozycja w rankingu WTA), Elena Demientiewa z Rosji (6 pozycja), Marion Bartoli z Francji (12 pozycja) czy Li Na z Chin (15 pozycja). Swój udział w turnieju potwierdziła także polska tenisistka Marta Domachowska, zwyciężczyni turnieju WTA w grze podwójnej, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji, a także polskie deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska. BNP Paribas Fortis wspierał już turniej Warsaw Open w maju zeszłego roku – był to najlepiej obsadzony zawodowy turniej tenisowy w Polsce; na kortach warszawskiej Legii pojawiły się takie gwiazdy światowego tenisa, jak Maria Szarapowa czy Daniela Hantuchowa.

W tym roku bank angażował się już w światowe rozgrywki turniejów Fed Cup by BNP Paribas (rozgrywane w Bydgoszczy i Sopocie) i Davis Cup by BNP Paribas (rozgrywane w Sopocie). Dzięki temu, w Polsce można było oglądać na żywo naszych najlepszych tenisistów: Agnieszkę Radwańską i Michała Kubota. W kwietniu, podczas turnieju Fed Cup, odbył się mecz kobiecych reprezentacji Polski i Hiszpanii, a w marcu, w ramach rozgrywek Davis Cup by BNP Paribas (męski odpowiednik turnieju Fed Cup), nasza reprezentacja zagrała przeciwko drużynie Finlandii.

Sponsoring takich wydarzeń jak Fed Cup, Davis Cup czy Warsaw Open stanowi bezpośrednią kontynuację aktywności sponsoringowej grupy BNP Paribas, która związana jest z tym sportem od 38 lat. Dziś jest ona największym sponsorem tenisa na świecie. Wspiera ponad 500 turniejów, w tym największe i najbardziej prestiżowe, jak Roland Garros, Fed Cup, Davis Cup, Monte Carlo Masters Series czy BNP Paribas Open w Indian Wells. BNP Paribas jest oficjalnym partnerem związków tenisowych w Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Wszystkie informacje na temat turnieju Polsat Warszaw Open znajdują się na stronach internetowych: http://www.pwo.polsat.pl/.

źródło/autor: BNP Paribas Fortis

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu