Katowicka sieć UPC w 100% zmodernizowana do EuroDOCSIS 3.0

Wszyscy obecni i nowi klienci UPC z Katowic mogą już zamawiać najszybsze opcje Internetu Fiber Power o prędkościach przesyłu danych do 120 Mb/s, dzięki zakończeniu procesu modernizacji całej katowickiej sieci UPC do standardu EuroDOCSIS 3.0. Inwestycja pozwala uzyskać najlepsze na rynku parametry zarówno w odniesieniu do prędkości transmisji danych, jak i poziomu ich zabezpieczeń.

UPC sfinalizowało proces modernizacji sieci kablowej na terenie Katowic do standardu EuroDOCSIS 3.0, co umożliwia dostarczanie najszybszych opcji Internetu Fiber Power do 120 Mb/s dla wszystkich obecnych i nowych klientów UPC w Katowicach.

Nowa technologia umożliwia uzyskanie ultraszybkich prędkości przesyłu danych po istniejącej infrastrukturze kablowej oraz podniesienie poziomu ich zabezpieczeń. Dodatkową zaletą standardu EuroDOCSIS 3.0 jest to, że odległości pomiędzy domem klienta, a punktem dystrybucyjnym nie mają wpływu na poziom przepływności sieci.

Cechy te zapewniają przewagę technologiczną i konkurencyjną UPC wobec operatorów, świadczących usługi internetowe za pośrednictwem łączy telefonicznych w technologii ADSL.

Ultraszybkie łącza Fiber Power 50 i 120 dostępne są obecnie w całej sieci UPC na terenie Warszawy i Katowic, a także w Krakowie i Gdańsku. Z opcji Internetu Fiber Power do 25 Mb/s mogą korzystać klienci we wszystkich lokalizacjach, gdzie UPC świadczy usługi internetowe. W tych lokalizacjach prowadzone są dalsze prace nad modernizacją sieci umożliwiające wprowadzenie najszybszych parametrów usług internetowych. UPC Fiber Power w opcji do 50 i 120 Mb/s dostępne będzie dla wszystkich obecnych i nowych klientów w zasięgu sieci UPC do końca bieżącego roku.

W kwietniu br. redaktorzy popularnego magazynu „Komputer Świat” przeprowadzili niezależne testy ultraszybkiego łącza UPC Fiber Power 120, które potwierdziły wysoką jakość tej usługi. Z artykułem „Sieć bez ograniczeń” prezentującym wyniki testu najszybszej usługi internetowej UPC można zapoznać się w numerze 9/10 „Komputer Świata” a także na stronie: www.upc.pl/internet.

Wszystkie usługi UPC dla klientów indywidualnych można zamawiać na stronie www.upc.pl, pod numerem infolinii 0801 94 95 96 lub 032 4 94 95 96, w lokalnych Biurach Obsługi Klienta oraz u przedstawicieli handlowych.

źródło/autor: UPC

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu