Dalsze przygody Percy’ego Jacksona jeszcze w tym roku

Kolejne części powieści o młodym herosie – Percym Jacksonie – pojawią się w polskich księgarniach w ostatnich miesiącach 2010 roku. Premiera IV tomu – „Bitwy w Labiryncie” planowana jest na wrzesień, a tom ostatni – „Ostatni Olimpijczyk” będzie dostępny w sprzedaży od listopada.

„Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” to bestsellerowa seria książek dla dzieci i młodzieży autorstwa Ricka Riordana, opowiadająca o przygodach chłopca, który dowiaduje się, że jest herosem – synem greckiego boga – Posejdona.

Powieść cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Seria od wielu tygodni znajduje się na liście najlepiej sprzedających się książek dla dzieci New York Timesa. Prawa autorskie do książek sprzedano w ponad 30 krajach. Na podstawie pierwszej części („Złodziej Pioruna”) powstał film Chrisa Columbusa – „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna” z Loganem Lormanem w roli głównej.

W Polsce wydano dotychczas trzy tomy przygód Percy’ego: „Złodzieja Pioruna”, „Morze Potworów”. oraz „Klątwę Tytana” . W planach wydawcy serii – Wydawnictwa Galeria Książki – jest również oddanie w ręce polskich czytelników książki „The Demigod Files” Ricka Riordana oraz pakietu wszystkich pięciu tomów „Percy’ego Jacksona…” w specjalnym opakowaniu.

źródło/autor: Elite PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu