ATM Grupa – wartość umów z Telewizją Polsat przekroczyła 22 mln zł

Tagi:

Grupa kapitałowa ATM – największy niezależny producent programów telewizyjnych – podpisała w ciągu ostatnich trzech kwartałów z Telewizją Polsat umowy o łącznej wartości 22,4 mln zł. Największa transakcja dotyczyła realizacji kolejnej transzy odcinków serialu „Pierwsza miłość” i wyniosła 8,4 mln zł. Spółki z Grupy ATM realizują na zlecenie Polsatu wiele produkcji, w tym kultowy „Świat według Kiepskich” czy teleturnieje – „On i Ona” oraz „Moment prawdy”. Jesienią 2010 roku stacja planuje również emisję nowego serialu komediowego „Chudy i jego ludzie” (Studio A).

„Pierwsza miłość” to jeden z najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Kolejne odcinki emitowane od 2004 roku – przyciągają przed ekrany telewizorów średnio 2,5 mln widzów. Odcinek emitowany przez telewizję Polsat 10 maja 2010 roku obejrzało niemal 2 mln widzów, co dało stacji pierwsze miejsce w paśmie przy udziałach w rynku na poziomie 25,7% (w grupie 16-49).

Od marca 2010 roku widzowie Telewizji Polsat mogą oglądać nowe odcinki „Świata według Kiepskich” – serialu, którego bohaterowie już od ponad 10 lat bawią oryginalnymi pomysłami i niebywałą wyobraźnią. W wiosennej ramówce stacji pojawiły się również nowości zrealizowane przez Grupę ATM. „On i Ona” to show, w którym gwiazdy wyjawiają tajemnice swoich związków. Do tej pory swoje sekrety ujawnili m.in.: Dariusz Michalczewski, Katarzyna Cichopek, Dorota Wolszczak czy Michał Wiśniewski, którzy wspólnie z parterami odpowiadali na pytania Agaty Młynarskiej i Krzysztofa Ibisza.

Ponadto, w kwietniu 2010 roku na warszawskiej Pradze ruszyły zdjęcia do nowej produkcji Studia A – „Chudy i jego ludzie”. Reżyserem jest Wojciech Adamczyk („Ranczo”), a główne role zagrają – Cezary Żak i Piotr Pręgowski. Jest to kryminalny serial komediowy o grupie niezłych, acz z lekka zakręconych policjantów. Niefortunne zbiegi okoliczności w połączeniu z ich niefrasobliwym zachowaniem powodują więcej problemów niż sami są w stanie rozwiązać. Premierowe 13 odcinków już jesienią wyemituje telewizja Polsat.

Więcej informacji o produkcjach ATM Grupy dostępnych jest na www.atmgrupa.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu