Asseco Business Solutions: kolejny kontrakt zagraniczny

  • by

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw i lider na rynku rozwiązań mobilnych wspierających proces zarządzania przedstawicielami handlowymi, podpisała umowę z jednym ze światowych koncernów branży FMCG na wdrożenie mobilnego systemu Asseco EBI Mobile na terenie Hiszpanii. To kolejne, po wdrożeniu w Irlandii, Francji, Grecji, Portugalii, Czechach, Słowacji i Litwie zagraniczne wdrożenie systemu Asseco EBI Mobile. Wdrożenie jest realizowane w modelu pełnego outsourcingu.

Z rozwiązań polskiej spółki będzie korzystało na terenie Hiszpanii ponad 200 przedstawicieli handlowych. Zadaniem systemu jest usprawnienie procesu sprzedaży oraz raportowania, prowadzonego przez przedstawicieli handlowych (pracujących zarówno w kanale tradycyjnym, jak i nowoczesnym), jak również stworzenie platformy odpowiedzialnej za przesyłanie zebranych przez przedstawicieli handlowych zamówień bezpośrednio do systemów informatycznych firm dystrybucyjnych. Istotną korzyścią wdrożenia będzie umożliwienie kadrze menedżerskiej bieżącego dostępu do aktualnych danych na temat efektów pracy podległych im przedstawicieli handlowych. Wdrożenie systemu Asseco EBI Mobile umożliwi zastąpienie szeregu różnych, stosowanych do tej pory rozwiązań informatycznych.

System funkcjonuje na mobilnych urządzeniach klasy palmtop. Wdrożenie jest realizowane w modelu pełnego outsourcingu, czyli tzw. Saas (software as a service), w ramach którego całkowita obsługa działania systemu leży w gestii Asseco Business Solutions.

„Wdrożenie w Hiszpanii to kolejne, duże zagraniczne wdrożenie systemu Asseco EBI Mobile. Na przestrzeni kilku ostatnich lat z sukcesem wdrożyliśmy nasz system mobilny w 11 krajach Europy.” – mówi Łukasz Potrzyszcz Szef Wydziału Wdrożeń Zagranicznych Asseco BS.

„Asseco Business Solutions S.A. jest liderem na europejskim rynku rozwiązań mobilnych klasy SFA (Sales Force Automations) przeznaczonych dla branży FMCG. Z naszych rozwiązań mobilnych korzysta kilkuset dużych klientów – liderów w swoich branżach, działajacych na terenie 11 krajów Europy, w tym między innymi Cadbury, Henkel, Ferrero, Nestle, Nivea, Tchibo, Unilever. Codziennie kilkanaście tysięcy użytkowników mobilnych systemu Asseco EBI Mobile wysyła do central swoich firm oraz do współpracujących dystrybutorów kilkaset tysięcy komunikatów za pośrednictwem naszego systemu” – powiedział Piotr Masłowski Wiceprezes Zarządu Asseco Business Solutions S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu