Aktywna Seniorada na AWF-ie

W niedzielę 9 maja warszawscy seniorzy bawili się na zorganizowanym przez ESPAR 50+ i Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie pikniku Seniorada.

Warszawiacy całymi rodzinami pojawili się na czwartej edycji festynu rekreacyjnego Seniorada. Seniorzy uczestniczyli w różnych zajęciach ruchowych: uczyli się samoobrony pod okiem Agnieszki Chlipały, Mistrzyni Świata w Jujitsu, strzelali z łuku i rzucali w dal telefonem komórkowym. O 14:00 najwytrwalsi wzięli udział w Warszawskim Rajdzie Nordic Walking na terenie Lasku Bielańskiego.

Duża kolejka ustawiła się do bezpłatnych konsultacji, których udzielali dietetyk i diabetyk. Można było również nieodpłatnie zbadać poziom cholesterolu i glukozy oraz ciśnienie. Nie brakowało także chętnych do udziału w konkursach, między innymi w strzelaniu z łuku, rzucie podkową czy w wieloboju rekreacyjnym. W zmaganiach „Rzuć telefonem” zorganizowanych przez firmę emporia wzięło udział 40 osób w wieku 50+ w dwóch kategoriach: damskiej i męskiej. Zwyciężczyni rzuciła makietą telefonu komórkowego na odległość 19 metrów, zaś męski rekord wyniósł 27,5 metra. Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali telefony marki emporia.

Na scenie królowały zespoły taneczne i taneczno-wokalne. Zespół Tańca Uniwersytetu Tanecznego III Wieku „Senior Show” zatańczył w rytmach latynoamerykańskich oraz zaprezentował taniec brzucha. Z kolei młodzież z Zespołu Tańca Ludowego „Warszawa” Akademii Wychowania Fizycznego pięknie przedstawiła polskie tańce i przyśpiewki ludowe.

W gronie partnerów imprezy znaleźli się m.in: Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Dzielnicy Bemowo, emporia i Forum 50+. Honorowy patronat objęli: Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska, Prezydent m.st. Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego dr hab. prof. AWF Alicja Przyłuska-Fiszer.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu