Dzień Strażaka w Bonarka City Center

W najbliższą sobotę, 15 maja, Bonarka City Center zaprasza dzieci i rodziców, na piknik rodzinny z prawdziwie strażackimi atrakcjami! Na placu przed wejściem od ul. Bulwarowej (przy Palmiarni), między godziną 11:00 a 16:00, będzie można „od kuchni” poznać pracę strażaków i samemu sprawdzić się w tej niezwykle wymagającej roli.

Piknik będzie wspaniałą okazją do wspólnej zabawy z prawdziwymi strażakami, a także zobaczenia z bliska wozów strażackich i ich wyposażenia. Wśród atrakcji na rodziców czeka kurs pierwszej pomocy prowadzony przez ratowników medycznych, a na dzieci m.in. strażacki tor przeszkód, „ścianka wspinaczkowa” i uroczyste Pasowanie na Strażaka. Dla prawdziwych śmiałków – możliwość wyjazdu na wysięgniku drabiny strażackiej oraz obserwacji strażaków w akcji podczas pokazu cięcia wraku samochodu. Będzie to również wyjątkowa szansa na zrobienie zdjęć w mini-strojach strażackich.

Piknik, organizowany przez BCC, jest kontynuacją oficjalnych obchodów Dnia Strażaka w Krakowie. Podczas strażackiej Gali nastąpi uroczyste przekazanie kluczy do nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego, ufundowanego przez Bonarka City Center. Nowoczesny samochód będzie służył miastu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Rzemieślniczej w Krakowie. Samochód, przekazany przez BCC, to pierwszy tego typu pojazd w jednostce i jeden z nielicznych w Małopolsce – z ponad standardowej długości wężem gaśniczym (90 metrów) – dostosowanym do gaszenia obiektów z dużej odległości. Wyróżnia się także niewielką masą w stosunku do ogromnej pojemności zbiornika wody, porównywanej z samochodami klasy ciężkiej (4000l.). Będzie to samochód na tzw. „pierwszy wyjazd”, czyli najważniejszy pojazd w jednostce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu