AutoGuard na 6 Rajdzie Lotos Baltic Cup

przez | 14/05/2010

W dniach 14–16 maja odbędzie się szósta edycja Rajdu Lotos Baltic Cup. Jest to II eliminacja do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz III eliminacja do Rajdowego Pucharu Polski. Szutrowe odcinki specjalne z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Fani rajdu będą mogli go śledzić w Internecie za pomocą aplikacji ,,Wirtualny Kibic”. Umożliwią to urządzenia GPS firmy AutoGuard oraz serwis internetowy ,,Wirtualny Kibic” stworzony wspólnie z Go-Rally.

Ceremonia startu honorowego tegorocznego Rajdu Lotos Baltic Cup odbędzie się 14 maja w Gdańsku. W rajdzie wystartują m.in.: Tomasz Kuchar, Kajetan Kajetanowicz, Michał Bębenek, Leszek Kuzaj i Michał Sołowow. Rajd cieszy się pozytywną opinią wśród uczestników. Odcinki specjalne są trudne, zawierają skomplikowane sekcje zakrętów, a cała trasa jest pełna niespodzianek. 6 Rajd Lotos Baltic Cup będzie I rundą Szuter Cup.

Rajd Lotos po raz pierwszy odbył się w 1961 roku, zastępując Rajd o Puchar Bałtyku. W 2005 i 2006 został rozegrany pod nazwą Rajd Kaszub o Puchar Lotosu. W 2007 roku rajd awansował do rangi Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) i zmienił nazwę na: Lotos Baltic Cup. W 2009 5 Rajd Lotos Baltic Cup był zarazem III eliminacją RSMP. Pierwsze miejsce na podium zajął Leszek Kuzaj, startujący Peugeotem 207 S2000, drugie miejsce Bryan Bouffier w Mitsubishi Lancer Evo IX, za nimi finiszował Zbigniew Staniszewski, także w Lancerze. Organizatorem tegorocznego Rajdu jest Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orsk. Do rajdu jak na razie zgłoszono 44 załóg.

Wirtualny Kibic po raz kolejny towarzyszy zmaganiom rajdowym, tym razem jest to Rajd Lotos Balic Cup. Fani rajdów mogą obserwować zmagania drużyn w czasie rzeczywistym za pomocą strony www. Projekt Wirtualny Kibic powstał w wyniku współpracy AutoGuard, Go-Rally oraz portalu Autoklub.pl. AutoGuard zaopatrzył załogi w urządzanie GPS, a Go-Rally zajęło się systemem prezentacji danych. System GPS lokalizuje pojazd i przekazuje informacje o jego położeniu do Centrum Monitorowania AutoGuard. Przetworzone dane są dostępne na dedykowanej stronie internetowej www.wirtualnykibic.pl. Aplikacja jest do tego stopnia zaawansowana, że po osiągnięciu mety, obok ikony samochodu, wyświetlany jest czas jaki załoga osiągnęła na ostatnim odcinku specjalnym.

System doceniają również sami uczestnicy i organizatorzy, ponieważ podnosi on poziom bezpieczeństwa startujących załóg. W razie wypadku, system GPS wskazuje miejsce, gdzie pomoc powinna dojechać. Wirtualny Kibic pomaga również sędziom w sprawiedliwej ocenie zawodników dzięki możliwości obserwacji manewrów wykonywanych podczas rajdu.

Wszystkich kibiców zapraszamy do obserwowania zmagań zawodników na www.wirtualnykibic.pl

Oficjalna strona Rajdu Lotosu Baltic Cup: http://www.rajdlotos.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.