Akademia Nikona rozszerza ofertę o profesjonalny kurs drukowania fotografii

27 maja br. w Warszawie odbędzie się pierwszy profesjonalny kurs drukowania fotografii przygotowany przez Akademię Nikona we współpracy z firmą Epson. Uczestnicy zapoznają się z całym procesem tworzenia zdjęcia: od momentu przygotowania pliku do wydruku, do chwili zawieszenia gotowego obrazu na ścianie.

Potwierdzone certyfikatem umiejętności pozwolą na samodzielne wydrukowanie zdjęcia nieodbiegającego jakością od tych, które ogląda się na wystawach czy w galeriach.

Kurs drukowania fotografii to nowa pozycja Akademii Nikona, która prowadzi także zajęcia z podstaw fotografii, naukę fotografowania aparatami Nikona, warsztaty tematyczne oraz fotoekspedycje. Podczas kursu prowadzonego przez wykładowców Akademii Nikona oraz przedstawicieli firm Epson i Eizo uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać plikami, z czego składa się „cyfrowa ciemnia”, jak wybrać i kalibrować monitor, a także co zrobić, aby drukarka wydrukowała to, co widzimy na ekranie. Prowadzący poradzą także, na co zwracać uwagę w przypadku wydruków kolorowych, a na co, gdy pracujemy z obrazami w czerni i bieli. Omówione również zostaną kwestie trwałości wydruków i oprawy zdjęć oraz wpływu oświetlenia na postrzeganie kolorów. Wykłady będą połączone z warsztatami, podczas których każdy uczestnik będzie mógł wydrukować wybrane przez siebie zdjęcie w formatach A3+ i A4.

Szkolenie dedykowane jest dla fotografów na różnych poziomach zaawansowania – od amatorów do profesjonalistów.

Wszystkie wydruki wykonane podczas kursu zostaną wyprodukowane na fotograficznych drukarkach Epson Stylus Photo R2880 oraz Stylus Pro 3880. Ponadto uczestnicy kursu otrzymają kartę pamięci SanDisk SDHC o pojemności 4GB.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu