Producenci serialu „Żona idealna” („The Good Wife”) wykorzystują rozwiązania wideokonferencyjne firmy Polycom, aby sprostać rygorom czasowym realizacji

Działając w zawrotnym tempie i współpracując z osobami rozproszonymi po całych Stanach Zjednoczonych, producenci filmu „Żona idealna” („The Good Wife”), popularnego prawie na całym świecie serialu telewizyjnego nadawanego przez stację CBS, nie mogą pozwolić sobie na marnowanie cennego czasu. Dlatego scenarzyści, producenci, reżyserzy, montażyści, a nawet aktorzy utrzymują ze sobą regularny kontakt „twarzą w twarz” z wykorzystaniem rozwiązań telepresence, które dostarczyła firma Polycom. Od wstępnego czytania skryptów do oglądania ukończonych odcinków, opracowane przez firmę Polycom rozwiązania w zakresie infrastruktury wideokonferencyjnej usprawniają pracę ekipy serialu „Żona idealna”, pozwalając przezwyciężyć trudności związane z rozproszeniem produkcji.

Akcja serialu rozgrywa się w Chicago, ale jest on kręcony na Brooklynie w Nowym Jorku. Produkcja odbywa się na dwóch wybrzeżach Stanów Zjednoczonych. Scenariusze kolejnych odcinków są pisane w Los Angeles, a następnie reżyserowane i kręcone na Brooklynie, skąd potem są przekazywane z powrotem do Los Angeles, gdzie odbywa się montaż i prowadzone są działania poprodukcyjne.

Ekipa serialu „Żona idealna” kręci nowy odcinek w osiem dni, narzucając zawrotne tempo i kładąc ogromny nacisk na personel pracujący przy produkcji, pozostawiając jednocześnie niewiele miejsca na błędy. “Przy produkcji każdego odcinka pracuje wiele nowych członków ekipy, a wielu z nich zupełnie się nie zna,” mówi Brooke Kennedy, dyrektor produkcji. “Dzięki rozwiązaniom wideo możemy się szybciej poznać i natychmiast skupić uwagę na powierzonych zadaniach.” Rozwiązania Polycom odgrywają ważną rolę na każdym etapie tworzenia serialu, za który jego gwiazda, Julianna Margulies, otrzymała statuetkę Złotego Globu oraz Nagrodę Gildii Aktorów Filmowych (Screen Actors Gild).

Tworzenie każdego odcinka rozpoczyna się od scenariusza

Para systemów telepresence Polycom HDX 7000 (room telepresence systems), zainstalowana w biurach w Los Angeles umożliwia scenarzystom ścisłą współpracę z producentami, reżyserami i aktorami. “Jednym z największych wyzwań produkcji jest wierne oddanie wizji scenarzystów,” mówi Kennedy. “Staje się to jeszcze trudniejsze, kiedy zdjęcia do serialu kręcone są w różnych miejscach w kraju.”

Na Brooklynie, system telepresence Polycom HDX 6000 łączy producentów, reżyserów odcinków i aktorów ze scenarzystami pracującymi na zachodnim wybrzeżu. Po zaplanowaniu i nakręceniu każdego odcinka, cała treść jest przesyłana do Los Angeles, gdzie odbywa się montaż. Do produkcji serialu „Żona idealna” wykorzystywane są trzy zestawy wyposażenia do profesjonalnej edycji wideo firmy Avid. Wszystkie trzy komplety zostały wyposażone w systemy telepresence Polycom HDX 8000. Odbierają one materiał bezpośrednio z platformy Avid, który jest następnie przekazywany za pomocą publicznego Internetu.

W skład infrastruktury wideokomunikacyjnej wchodzi również platforma konferencyjna Polycom RMX 2000 oraz aplikacja Polycom Converged Management Application (CMA). Niektórzy członkowie ekipy produkcyjnej wykorzystują również oprogramowanie Polycom CMA Desktop, które pozwala na przekształcenie każdego laptopa lub komputera stacjonarnego wyposażonego w kamerę, w wysokiej jakości terminal wideokonferencyjny. W rezultacie, infrastruktura wideokomunikacyjna, jaką ma do dyspozycji ekipa, sprawdza się na każdym etapie procesu produkcji.

“Mimo, iż wszyscy pracujemy na komputerach Mac i moglibyśmy korzystać z takich aplikacji jak np. iChat, firma Polycom zapewnia nam elastyczność we wszystkich obszarach produkcji,” mówi Kennedy. “Rozmawiamy o scenariuszu, potem dyskutujemy o zdjęciach, a następnie wspólnie oglądamy efekty pracy. Korzystając z systemów Polycom stajemy się integralnym zespołem.”

Wideokonferencje jakości HD i publiczny internet

Jednakże, kiedy doszło do przeglądu zmontowanej treści, zespół początkowo natknął się na problem. W uwagi na to, że członkowie zespołu byli zlokalizowani w różnych obiektach, studiach dźwiękowych, stanowiskach montażowych i biurach, infrastruktura wideokonferencyjna, którą dysponowała ekipa, obejmowała również mieszankę łączy z publicznym Internetem działających w różnych pasmach. Bez potrzeby kosztownej modernizacji sieci, co byłoby niemożliwe ze względu na ilość firm uczestniczących w projekcie, producenci i reżyserzy nie byliby w stanie przeglądać zmontowanego materiału w jakości HD.

Kennedy potwierdza: “Ponieważ sami sprzedajemy produkt audiowizualny, zasadniczą kwestią jest to abyśmy dysponowali najlepszymi produktami audiowizualnymi, które pomogą nam zrealizować naszą wizję.” Na szczęście, najnowsze rozwiązania telepresence HDX oferowane przez Polycom obsługują technologię H.264 High Profile. Przełomowa, oparta na standardach technologia kompresji obrazu wideo, H.264 High Profile pozwala zredukować wymagania na pasmo potrzebne do obsługi systemów wideokonferencyjnych HD telepresence oraz standardowych systemów konferencyjnych nawet o 50 procent. W połączeniu z technologią odzyskiwania utraconych pakietów Polycom Lost Packet Recovery, która poprawia jakość obrazu w przypadku utraty pakietów i przeciążenia sieci, systemy zapewniają realizację w jakości HD w sieciach typu „best-effort”.

Dzięki technologii High Profile, w którą wyposażone zostały systemy Polycom, ekipa serialu „Żona idealna” może odbierać obraz i dźwięk w jakości HD przy znacznie niższych wymaganiach co do prędkości transmisji. “Dzięki temu, że firma Polycom zapewnia taką jakość, możemy wspólnie usiąść i bez problemu obejrzeć 48-minutowy materiał,” wyjaśnia Kennedy.

Oparta na otwartych standardach architektura systemu Polycom zapewnia również zespołowi Kennedy możliwość współpracy z innymi uczestnikami procesu produkcji i osobami trzecimi, nawet jeżeli firmy te posiadają systemy wideokonferencyjne innych producentów.

Oszczędność czasu oraz czytanie między wierszami

Oszczędność czasu może być znaczna. Na przykład, miksowanie dźwięku odbywa się w Burbank, w Kalifornii, a wstępne oglądanie zazwyczaj ma miejsce gdzieś indziej. Przy użyciu systemów Polycom, producenci w oddalonych lokalizacjach mogą oglądać odcinki bez potrzeby podróżowania w ruchu ulicznym Los Angeles; sam ten fakt pozawala zaoszczędzić kilka godzin każdego dnia. A ponieważ w osiem dni trzeba napisać, nakręcić i zmontować nowy odcinek serialu, oszczędność czasu nabiera wielkiego znaczenia.

Ponadto, klarowna komunikacja pozwala członkom zespołu oszczędzić czas związany z wyjaśnieniem nieporozumień. Również w tym przypadku, Polycom zapewnia płynny, naturalny ruch oraz ostry, wyraźny obraz. “Podczas spotkań produkcji, tak wiele przekazuje się za pomocą wyrazu twarzy,” mówi Kennedy. “Dzięki rozwiązaniom Polycom, nic nie umyka naszej uwadze.”

źródło/autor: Polycom

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu