Pierwsza w Polsce usługa hostingowa oferująca komunikację wideo w jakości biznesowej

Tritech System Technology uruchomił innowacyjną usługę wideokonferencyjną, dzięki której każde przedsiębiorstwo bez względu na ilość pracowników, może uzyskać dostęp do najlepszej jakości połączeń wideo w przystępnej cenie.

Firma Tritech System Technology na bazie technologii dostarczonej przez TANDBERG, który jest obecnie częścią Cisco, uruchomiła pierwszą w Polsce usługę wideokonferencyjną oferującą współpracę wideo w najwyższej rozdzielczości na zasadach hostingu.

Uruchomienie przez firmę Tritech System Technology usługi vcportal.pl jest odpowiedzią na ciągle zwiększające się zapotrzebowanie polskich firm na stosowanie wideokonferencji jako zwykłego narzędzia pracy.

Dotychczas stosowane rozwiązania oferowały najwyższą możliwą jakość przekazu obrazu i głosu. Dla przedsiębiorstw jednak, wiązały się ze znaczną finansową inwestycją, co niestety zawężało grono osób korzystających z wideo-spotkań w firmie.

Bardzo często urządzenia wideokonferencyjne instalowane były w salach konferencyjnych, gdzie gromadzono uczestników wideo-spotkania, lub znajdowały zastosowanie jedynie na najwyższym szczeblu zarządzania w danej organizacji.

W miarę dostrzegania korzyści płynących ze stosowania wideokonferencji (m.in. obniżenie kosztów delegacji i ryzyka związanego z podróżami, zwiększenie produktywności), przedsiębiorstwa w naturalny sposób zaczęły sygnalizować potrzebę rozwiązania, które jednocześnie umożliwi popularyzację wideo-spotkań w firmie i nie będzie pociągało za sobą jednorazowych ogromnych kosztów inwestycyjnych.

Usługa vcportal.pl wychodzi naprzeciw tej potrzebie, oferując narzędzie wideokonferencyjne najwyższej jakości, przy zachowaniu niskich kosztów rozłożonych na comiesięczne opłaty abonamentowe. Poza doskonałą jakością komunikacji wideo, stworzona przez polską firmę Tritech System Technology, usługa vcportal.pl gwarantuje profesjonalne wdrożenie i szkolenie z obsługi. Nie ma też potrzeby tworzenia w firmie dodatkowych stanowisk pracy w działach IT do obsługi systemów wideokonferencyjnych – dostawca usługi bierze odpowiedzialność za jakość i dostępność oferowanego rozwiązania

Jak to działa?

Usługa vcportal.pl jest zaprojektowana tak, aby komunikacja wideo była dostępna dla jej uczestników w każdym miejscu i czasie przy zachowaniu najwyższej jakości przekazu obrazu.

Infrastruktura usługi wideokonferencyjnej vcportal.pl oparta jest na urządzeniach firmy TANDBERG – światowego lidera w dziedzinie komunikacji wideo. Umożliwia rejestrację zarówno terminali wideokonferencyjnych, jak i oprogramowania wideokonferencyjnego Movi w jednej, w pełni zarządzalnej infrastrukturze sieciowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu:

 • Omijamy problemy z przepustowością sieci
 • Unikamy problemów związanych z techniką, obsługą IT itp.
 • Znacznie obniżamy koszty w stosunku do tradycyjnej wideokonferencji
 • Uzyskujemy rozwiązanie maksymalnie elastyczne, które wykorzystać możemy zarówno w bardzo małych organizacjach jak i dużych korporacjach

Do korzystania z sieci vcportal.pl wystarczy posiadać komputer PC wraz z oprogramowaniem TANDBERG Movi oraz kamerą PC i/lub terminale wideokonferencyjne firmy TANDBERG oraz oczywiście dostęp do Internetu. Wszystkie urządzenia centralne znajdują się w kolokacjach operatorskich. Wymagane jest jedynie pasmo dla połączeń punkt-punkt. Biznesową jakość uzyskujemy przy połączeniu już na poziomie 512 kb/sek, zaś jakość HD przy prędkości 1 Mb/sek.

Wideokonferencje HD – nowa jakość komunikacji w przystępnej cenie

Infrastruktura sieciowa vcportal.pl umożliwia wykonywanie połączeń zarówno w sieci IP jak i w sieci ISDN bez potrzeby instalowania dodatkowych drogich urządzeń przeznaczonych specjalnie dla linii telefonicznych. Dzięki temu rozwiązaniu można wykonywać połączenia na zewnątrz organizacji wszędzie tam gdzie dostępne jest łącze internetowe, czyli będąc w biurze, domu, hotelu, etc.

Bezpieczeństwo w dobie obecnej komunikacji ma ogromne znaczenie dla biznesu. Dlatego sieć oparta na infrastrukturze vcportal.pl spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Logowanie użytkownika jest realizowane w bezpieczny sposób (TLS), natomiast wszystkie połączenia wideo są szyfrowane standardem AES 128 bit.

Vcportal.pl umożliwia użytkownikowi usługi, nagrywanie każdego typu spotkań wideo. Treść spotkań może być archiwizowana lub transmitowana online za pośrednictwem przeglądarek internetowych, dzięki czemu może być wykorzystywana do celów szkoleniowych, rekrutacyjnych czy nagrywania spotkań produktowych.

Vcportal.pl umożliwia użytkownikom rezerwację połączeń w bardzo przejrzysty sposób za pomocą przeglądarki internetowej. Poprzez załącznik kalendarza Microsoft Outlook możemy rozesłać terminy wideo – spotkań do zainteresowanych osób.

Co można zyskać?

 • Zwiększenie stopnia wykorzystania wideo-komunikacji w przedsiębiorstwie
 • Bardzo szybkie wdrożenie
 • Brak zaangażowania osób od strony IT
 • Brak potrzeby zwiększania przepustowości sieci zwłaszcza przy połączeniach wielopunktowych
 • Bezpieczeństwo (szyfrowane połączenia – AES)
 • Wyjątkową prostotę obsługi systemu
 • Wspólną książkę telefoniczną dla całej infrastruktury klienta
 • Bezpłatne połączenia wideo punkt-punkt
 • Możliwość przeprowadzania szkoleń na odległość
 • Możliwość nagrywania treści i późniejszej bezpiecznej ich dystrybucji

Więcej informacji na temat usługi wideokonferencyjnej wraz ze szczegółowym opisem usługi i cennikiem można znaleźć na stronie www.vcportal.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu