Opiniowanie sądowo lekarskie w przestępstwach przeciwko zdrowiu

„Opiniowanie sądowo lekarskie w przestępstwach przeciwko zdrowiu” to pozycja przedstawiająca interpretację rodzajów uszczerbków na zdrowiu w prawie karnym i zasady opiniowania sądowo-lekarskiego w przestępstwach przeciwko zdrowiu. Jest doskonałym narzędziem pracy dla biegłego i prawnika. Wnikliwa analiza wykładni przepisów, orzecznictwa i literatury oraz przedstawienie kontekstu systemowego, celowościowego i historycznego pozwoliły autorowi na stworzenie kryteriów diagnostycznych spójnych z punktu widzenia prawa i medycyny.

„Książka ta jest pierwszym na naszym rynku opracowaniem napisanym przez lekarza i jednocześnie prawnika, kierowanym zarówno do prawników, jak i lekarzy wykonujących czynności biegłego sądowego. Napisana została z uwzględnieniem specyfiki języka medycznego i prawnego, w sposób zrozumiały dla prawników i lekarzy. (…) Jest to bardzo cenna, nowatorska i wyjątkowo przydatna w praktyce pozycja piśmiennicza (…). Dla lekarzy, którzy interesują się opiniowaniem sądowo-lekarskim, specjalizują się w zakresie medycyny sądowej bądź podejmują decyzje o wpisaniu się na listę biegłych Prezesa Sądu Okręgowego, jest to zbiór wiedzy niezbędnej do prawidłowego wykonywania czynności biegłego. Prawnikom książka ta dostarczy cennej wiedzy na temat biologicznych skutków przestępstw z punktu widzenia lekarza specjalisty medycyny sądowej”.

Z recenzji prof. dr hab. n. med. Barbary Świątek, kierownika Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, konsultanta krajowego ds. medycyny sądowej

„Opiniowanie sądowo lekarskie w przestępstwach przeciwko zdrowiu”

Autor: Tomasz Jurek

Format A5, oprawa miękka, s.190

ISBN: 978-83-264-0167-1

Cena w księgarni profinfo : 43,12 zł

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

ul. Płocka 5a

01-231 Warszawa

Tel. 022 535 80 00

e-mail: obsluga.klienta@wolterskluwer.pl

Księgarnia internetowa:

e-mail: profinfo@wolterskluwer.pl

źródło/autor: mediaforum

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu