Konsolidacja branży będzie nieuchronna Gruper.pl uruchamia kolejne lokalizacje

Po sukcesie w Warszawie, Gruper.pl uruchomił swoje serwisy w kolejnych 2 aglomeracjach w Polsce: Krakowie i Trójmieście. W najbliższym czasie do grona tego dołączą Poznań i Wrocław.

Przypomnijmy, że Gruper.pl to pierwsza polska platforma społecznościowa ułatwiająca grupowe zakupy usług w Internecie. Poprzez portal, internauci mogą dokonywać zakupów średnio o 50% taniej.

Serwis wystartował 19 kwietnia bieżącego roku. W ciągu pierwszych kilkunastu dni pozyskał tysiące unikalnych użytkowników a internauci dokonali za jego pośrednictwem kilkaset zakupów. – Start Gruper.pl uznajemy za duży sukces, zwłaszcza że tego typu usługa była kompletną nowością na naszym rynku i część użytkowników wciąż wstrzymuje się z pierwszymi zakupami obserwując portal. Postanowiliśmy iść za ciosem, konsekwentnie realizując strategię rozwoju Gruper.pl i uruchamiamy kolejne lokalizacje – skomentował Tomasz Dalach, prezes Gruper.pl. Pytany czy oznacza to, że może nastąpić szybka konsolidacja rynku, odpowiedział że w bieżącym roku trudno mówić o potencjalnych przejęciach, ale w dłuższej perspektywie będzie to nieuniknione.

W związku z prowadzonym już oraz planowanym dalszym, intensywnym rozwojem, spółka nie wyklucza pozyskania środków finansowych od inwestora zewnętrznego lub poprzez wejście na alternatywny rynek warszawskiej giełdy – NewConnect.

źródło/autor: Everest Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu