Globalny system Hal-Cash wchodzi do Polski

Hal-Cash to innowacyjna usługa wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą telefonu komórkowego, bez użycia karty. Wysyłanie przekazów zagranicznych i krajowych jest możliwe przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia. Tanio, szybko, bezpiecznie.

System Hal-Cash został stworzony przez osiem hiszpańskich banków: Bancaja, Banesto, Banco Popular, Bankinter, Caixa Galicia, Caja Laboral, Cajamar, Cajasol.

“Prawie 2 lata zajęło nam przekonywanie hiszpańskich banków do wprowadzenia na rynki Europy Centralneaj Systemu Hal-Cash – przekazów pieniężnych przez telefon komórkowy do bankomatów” – mówi Robert Rajewski, Prezes Zarządu i współzałożyciel Hal-Cash Central Eastern Europe.

Uzyskanie przez spółkę Hal-Cash Central Eastern Europe certyfikatów i pozwoleń niezbędnych do uruchomienia Systemu w Polsce zajęło 15 miesięcy. Hal-Cash CEE właśnie rozpoczął działalność na polskim rynku, stając się częścią światowego systemu Hal-Cash International.

Polska to piąty największy na świecie rynek wpływów pieniężnych z zagranicy. Szacunkowa wartość tego rynku to 6 mld euro, choć nieoficjalnie mówi sięo kwocie bliskiej 12 mld Euro, głównie za sprawą Polonii z Anglii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych. Innowacyjny system przekazów pieniężnych System, który powstał w celu ułatwienia i przyspieszenia wysyłania gotówki bez potrzeby pojawiania się w banku lub okienku pocztowym czy posiadania karty bankomatowej, podbił już wiele rynków Europy Zachodniej i Ameryki Płn. i Płd. Pozwala klientom na wysyłanie z konta bankowego lub od niezależnych agentów przekazów pieniężnych do bankomatów na całym świecie za pomocą telefonu komórkowego w czasie rzeczywistym. Pieniądze mogą też być wysyłane do bankomatu ze strony Internetowej Hal-Cash za pomocą karty płatniczej z dowolnego miejsca na świecie. ” System ten tworzy nowe standardy dla przekazów pieniężnych w kraju i zagranicą” – przekonuje Robert Rajewski. W Polsce usługa jest dostępna w ponad 1400 bankomatach, należących do spółki Euronet. To dopiero początek ekspansji Hal-Cash CEE na rynku krajowym.

Obecnie trwają rozmowy z bankami, które posiadają ponad 5000 własnych bankomatów. Wkrótce system Hal-Cash będzie dostępny na ponad połowie ogólnej liczby bankomatów w Polsce.

System Hal-Cash z pewnością pozwoli w pełni wykorzystać potencjał sieci bankomatów, których jest ich więcej niż wszystkich oddziałów bankowych (12 tys. bankomatów wocec 11 tys. oddziałów).

Nowa usługa trafia na podatne środowisko – tylko 60 proc. naszych obywateli posiada konto bankowe, podczas gdy wskaźnik penetracji telefonii komórkowej przekroczył 108 proc. Oznacza to, że telefon komórkowy może stać się znacznie lepszym narzędziem wysyłania pieniędzy niż tradycyjne sposoby.

“Duży potencjał rynku zauważyły banki, ubezpieczyciele, oraz właściciele POS-ów. Nasza usługa może generować dla tych instytucji dodatkowe dochody, jak również stanowić nowy kanał do sprzedaży innych produktów – twierdzi Robert Rajewski.

Skorzystają również firmy

Hal-Cash CEE ma plany współpracy z firmami pożyczkowymi w Polsce. System może w znaczący sposób ograniczyć koszty tych firm, a klientowi umożliwić natychmiastowy dostęp do gotówki. ” Korzystając z naszego systemu firmy pożyczkowe będą mogły wysyłać do swoich klientów SMS-y z kodem transakcji i wysokością wypłaty, co pozwoli im na podjęcie gotówki w najbliższym bankomacie, o dowolnej porze „ – dodaje Robert Rajewski. System Hal-Cash jest doskonałym narzędziem marketingowym, zapewniającym większy efekt dotarcia do klienta przy znacznie mniejszych kosztach np. w przypadku promocji . Przykładem takich zastosowań było wykorzystanie Systemu Hal-Cash przez: Coca-Cola, Fanta, Nestle, Lay’s, Nescafe w kampaniach promocyjnych w Hiszpanii. Klienci po otrzymaniu specjalnego kodu wysyłanego do telefonu komórkowego odbierali w bankomatach nagrodę gotówkową.

Kolejnym zastosowaniem Systemu Hal-Cash jest dystrybucja zaliczek w firmach. Korzystanie z systemu znacznie obniża koszty dla firm oraz pozwala na monitorowanie i automatyczne rozliczanie wypłat. Korzyścią dla pracowników jest możliwość pobierania zaliczek w bankomatach przez 24 godziny na dobę.

Zgubiłeś kartę i potrzebujesz gotówki? Nie ma problemu… System Hal-Cash jest idealnym rozwiązaniem w przypadkach nieprzewidzianych zdarzeń losowych, ponieważ umożliwia natychmiastowe przekazanie pieniędzy dla osoby poszkodowanej znajdującej się w kraju lub za granicą. Nadawca może dokonać przekazu pieniężnego w oddziale banku, przez biuro obsługi banku lub za pośrednictwem internetu.

System Hal-Cash umożliwia bankom wprowadzenie dodatkowej formy ubezpieczenia karty, polegającego na możliwości natychmiastowego dostępu do gotówki przez call center w nagłych sytuacjach losowych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą spółki Hal-Cash CEE na stronie www.halcash.pl

źródło/autor: Hal-Cash

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu