CERABUD S.A. zwiększyła przychód o 73,2%

przez | 13/05/2010

CERABUD S.A. – notowana na NewConnect spółka z branży ceramiki budowlanej – zanotowała w pierwszym kwartale br. przychód ze sprzedaży na poziomie blisko 125 tysięcy złotych. W porównaniu do tego samego kwartału w ubiegłym roku stanowi to wzrost o 73,2%. Jak informuje Spółka w związku z długim okresem zimowym znaczna część sprzedaży została przesunięta na II kwartał br. W całym 2010 roku Spółka spodziewa się przychodu na poziomie 4 mln zł i zysku netto w wysokości 1,74 mln złotych.

-„Należy otwarcie przyznać, że pomimo tak dobrego przychodu ze sprzedaży, to nasz wynik finansowy netto jest ujemny. Jest to spowodowane długim okresem zimy, niskimi temperaturami, intensywnymi opadami śniegu, które przełożyły się na opóźnienie rozpoczęcia sezonu na prace budowlane. Chcę zaznaczyć, że realizacja części sprzedaży została przesunięta na II kwartał br.” – komentuje Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu CERABUD S.A.

Przygotowując się do nowego sezonu budowlanego Zarząd Spółki zaplanował wdrożenie nowych produktów, nawiązał współpracę z firmami z zakresu modernizacji parku maszynowego oraz procesów i technologii produkcji.

Istotnym wydarzeniem dla CERABUD S.A jest także wygrana w przetargu na zakup cegielni w Rudnikach (województwo opolskie).

-„Ponieważ nasza strategia opiera się na optymalizacji ponoszonych kosztów, to zakup cegielni pod Opolem będzie ważnym jej elementem. Zwiększymy moc produkcyjną, ograniczymy koszty transportu. Cegielnia posiada własny rynek zbytu oraz zasoby geologiczne gliny.” – tłumaczy Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu.

W 2010 roku Zarząd prognozuje przychód na poziomie około 4 mln zł. W tej prognozie uwzględniono zakup nowego zakładu produkcji oraz brak sprzedaży na rynki wschodnie, a także brak umów z partnerami sieciowymi.

źródło/autor: CERABUD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.