Zabezpieczenie na wypadek opóźnienia lotu – nowa usługa w Wizz Air

Tagi:

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce, wprowadza dziś nową usługę – Zabezpieczenie na wypadek opóźnienia lotu. Jeśli lot będzie opóźniony o co najmniej 2 godziny pasażerowi przysługuje 450 zł odszkodowania w postaci kredytu.

Kredyt może być wykorzystany na pokrycie kosztu dowolnego lotu dostępnego w siatce połączeń Wizz Air bądź zakupu dodatkowych usług. Otrzymany kredyt należy wykorzystać w ciągu 365 dni od momentu jego otrzymania. Pieniądze zostaną automatycznie zapisane na rachunku WIZZ zarejestrowanego pasażera w ciągu 7 dni od dnia, w którym nastąpiło opóźnienie lotu. Zabezpieczenie obejmuje wszelkiego rodzaju opóźnienia, nawet te, które powstały z przyczyn niezależnych od Wizz Air (np. pogoda czy strajk).

Koszt usługi to 45 zł za osobę za lot. Można ją wykupić na każdy lot Wizz Air w jedną stronę.

Pasażer może wyrazić chęć skorzystania z usługi w momencie rezerwacji biletu na stronie wizzair.com za pomocą jednego kliknięcia. Osoby, które nie wykupiły usługi w trakcie rezerwacji biletu mogą to uczynić później za pomocą strony wizzair.com lub kontaktując się z telefonicznym biurem obsługi klienta. Usługę należy wykupić najpóźniej na 2 dni przed planowanym odlotem.

Opóźnienie lotu jest liczone do momentu lądowania samolotu. Z usługi mogą skorzystać jedynie zarejestrowani klienci Wizz Air.

źródło/autor: Wizz Air

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu