Świeże spojrzenie na wiosnę odzyskasz dzięki STRIX® krople do oczu

Tagi:

Wiosną przyroda budzi się do życia, a Ty zaczynasz płakać. Oczy stają się zaczerwienione, pieką, źle reagują na światło – to jasny sygnał dla Ciebie, że zaczął się sezon pylenia. Za Twoje załzawione, czerwone oczy odpowiedzialne są pyłki traw, drzew, chwastów, zbóż. Choć sezonu pylenia trudno uniknąć, to zdecydowanie można poprawić sobie komfort życia stosując odpowiednie preparaty.

Ludzkie oko jest bardzo czułym narządem, które odbiera 1.344.000 bodźców wzrokowych dziennie. Naturalną jego ochronę stanowią łzy, które wypłukują „intruzów”. Jednak pyłki roślin, roztocza kurzu czy inne alergeny nie zawsze są wypłukiwane. Kiedy przedostaną się w głąb spojówki u osób nie odpornych na alergeny mogą one wywoływać uczulenie i miejscowe stany zapalne.

Przez wielu dolegliwości oczu wywołane czynnikami środowiskowymi są traktowane jako banalne – niesłusznie, gdyż lekceważone mogą doprowadzić do różnego rodzaju powikłań i chorób oczu. Ze względu na swą wrażliwość oczy powinny być otoczone przez nas szczególną troską. Warto więc zastanowić się, jak można o nie zadbać, aby w dużej mierze złagodzić dolegliwości i poprawić komfort życia.

Skuteczną metodą polecaną przez lekarzy jest stosowanie odpowiednich kropli do oczu – nawilżaczy, gdyż zmniejszona ilość łez sprzyja łatwemu kontaktowi czynnika alergizującego z powierzchnią oka i prowadzi do stanów zapalnych. Dlatego też stosowanie sztucznych łez ma niebagatelne znaczenie zarówno w usuwaniu czynnika alergizującego, jak również w zachowaniu właściwej struktury filmu łzowego, chroniącego przed przedostaniem się alergenów do oka, a także przed niekorzystnym działaniem brudu, kurzu czy bakterii.

Dobre krople nawilżające powinny spełniać kilka warunków – nie szczypać, nie zawierać konserwantów i działać przez dłuższy czas. Na polskim rynku dostępne są STRIX® krople do oczu duńskiej firmy farmaceutycznej Ferrosan.

STRIX® krople do oczu to naturalny preparat o szybkim i długotrwałym działaniu. Zawiera naturalny wyciąg z czarnej jagody, która działa poprzez poprawienie mikrocyrkulacji krwi w oku i regenerację fotoreceptorów siatkówki. Płyn nawilża i odświeża zmęczone i wysuszone oczy, minimalizując podrażnienia wywołane czynnikami środowiskowymi. STRIX® krople do oczu zawierają Methocel® – wysokiej jakości sztuczne łzy, których głównymi składnikami są hydrożele. Sprawiają one, że sztuczne łzy są bardziej kleiste, a zatem dłużej pozostają na oczach.

Jeśli więc masz problemy alergiczne, których konsekwencją jest suchość oka lub odczuwasz pieczenie, swędzenie lub zaczerwienienie oczu wywołane czynnikami środowiskowymi – wypróbuj STRIX® krople do oczu. Twoje oko odzyska świeże spojrzenie i odwdzięczy się Tobie dobrym widzeniem.

Dlaczego warto stosować krople do oczu STRIX®?

STRIX® jest uznaną marką w dziedzinie dbałości o wzrok. STRIX® krople do oczu oferuje odbiorcom wysokiej jakości sztuczne łzy i działa odświeżająco dzięki naturalnym właściwościom czarnej jagody. Jest to produkt botaniczny, nie zawierający sztucznych dodatków ani konserwantów. Polecany zarówno dorosłym, jak i młodzieży. Preparat rekomendowany jest osobom noszącym szkła kontaktowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu