Rajd Lotos: Klasa N3 z międzynarodową obsadą

Wielkimi krokami zbliża się druga tegoroczna odsłona Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli Rajd Lotos Baltic Cup (14-16.05.2010). Zostanie on rozegrany na nawierzchni szutrowej, tak lubianej przez kibiców i zawodników.

W piątek rywalizację w RSMP poprzedzi uroczysty start na Długim Targu w Gdańsku, a następnie załogi wystartują do prologu, zlokalizowanego na stadionie żużlowym. W sobotni poranek rozpocznie się już prawdziwe ściganie, a zwycięzców Rajdu Lotos poznamy w niedzielne popołudnie.

Na starcie drugiej rundy RSMP 2010 stanie 8 załóg klasy N3 (www.KlasaN3.pl), w której tym razem pojawią się również zawodnicy z zagranicy. Najwyższy numer startowy otrzyma natomiast Piotr Krotoszyński, aktualny lider punktacji. Jak zdradził sam zainteresowany, zwycięstwo w Rajdzie Elmot bardzo go podbudowało i zmotywowało do kolejnych startów. O ile popularny Krotosz ma dość duże doświadczenie na szutrze, to dla Piotra „Herbiego” Rudzkiego Rajd Lotos będzie debiutem na tej nawierzchni. Jak skomentował sam kierowca, poświęci te imprezę raczej na zdobycie doświadczeń i kilku cennych punktów.

Także Piotr Stryjek po raz pierwszy wyjedzie swoim Renault Clio na szutrowe oesy, jednak również on podchodzi do tego rajdu spokojnie i liczy na kolejne doświadczenia i cenne rady kolegów. Z pewnością poradą będzie służył Maciej Cywiński, przed którym szutrowe oesy nie mają już chyba wielu tajemnic, co potwierdził w poprzednich sezonach. W tym roku będzie co prawda debiutował na luźnej nawierzchni w nowym aucie, ale jak sam zapowiada, łatwo się nie podda i na pewno powalczy o sekundy.

1 Anre Saks, Hubert Frankowski, Lotos Baltic Cup, Maciej Cywiński, Mikołaj Kempa, N3, Piotr Krotoszyński, Piotr Stryjek, Rainer Maasik, Rallynews.pl, Tomasz KramarczykGroźnymi rywalami będą z pewnością także Anre Saks i Rainer Maasik w Hondzie Civic Type-R, którzy już po raz trzeci pojawią się na Rajdzie Lotos. Estończycy bardzo miło wspominają te zawody, a nie jest wykluczone, że wystartują również w wybranych rundach RSMP w dalszej części sezonu. Od Rajdu Lotos tegoroczne starty rozpocznie także Mikołaj Kempa w kolejnym Civicu. Kierowca zdecydowanie przepada za szutrowymi rajdami, więc już teraz liczy na ostrą walkę na domowych dla siebie próbach.

Podczas kolejnych rajdów oraz oczywiście na starcie Rajdu Lotos na pewno zobaczymy również Tomasza Kramarczyka w dobrze znanym Oplu Astra. Ulubieniec kibiców powraca w tym roku na oesy i dzięki wsparciu portalu Supercar.pl ma zamiar walczyć o najwyższe laury w klasie N3.Kolejną rajdówkę spod znaku Hondy zaprezentuje Hubert Frankowski, dla którego Rajd Lotos będzie pierwszym tegorocznym startem. Po zmianie terminu zawodów kierowca musiał bowiem zrezygnować z występu w Rajdzie Elmot.

Wszystkich fanów, którzy zdecydują się przybyć na Rajd Lotos zapraszamy na start i metę na gdańskim Długim Targu oraz oczywiście na odcinki i strefę serwisową, a śledzących rywalizację przed monitorami zachęcamy do odwiedzania serwisu www.KlasaN3.pl, gdzie znajdą się wypowiedzi zawodników, multimedia i wiele innych informacji oraz do typowania wyników klasy N3, już po raz drugi dostępnego na Rallynews.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu