MAKRO Cash & Carry reprezentuje Polskę w konkursie European Business Awards

MAKRO znalazło się w gronie 25 polskich firm wybranych, by reprezentować kraj w prestiżowym konkursie European Business Awards. Celem jest wyłonienie przedsiębiorstw, które najlepiej realizują trzy wartości przyświecające organizatorom konkursu: innowacyjność, doskonałość oraz zrównoważony rozwój.

29 kwietnia organizatorzy konkursu European Business Awards, sponsorowanego przez bank HSBC, (www.businessawardseurope.com) ogłosili, iż firma MAKRO Cash and Carry Polska S.A. będzie reprezentowała Polskę w tegorocznej edycji konkursu. Pomimo dużej konkurencji, MAKRO znalazło się w gronie 25 firm – Reprezentantów Krajowych, którzy w kolejnym etapie będą walczyli o tytuł Ruban d’Honneur. Ostateczni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszeni podczas uroczystości, która będzie miała miejsce 16 listopada w Paryżu.

W czwartej edycji konkursu European Business Awards panel składający się uznanych specjalistów poszukiwał organizacji wykazujących się wyjątkowym podejściem do biznesu, uwzględniającym innowacyjność, doskonałość oraz zrównoważony rozwój.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy reprezentować Polskę. Działamy w branży hurtowej na polskim rynku od 15 lat i cieszy nas, że znaleźliśmy się wśród wiodących organizacji w kraju i w naszej branży. Konkurs European Business Awards promuje najbardziej dynamiczne firmy w Europie, zatem liczymy na wyróżnienie tytułem Ruban d’Honneur w kolejnym etapie oraz zwycięstwo w kategorii „zorientowanie na klienta” – mówi Uwe Hoelzer, Prezes MAKRO Cash and Carry Polska S.A.

Konkurs European Business Awards ma na celu eksponowanie oraz promowanie firm, które odnoszą sukces łącząc innowacyjność z odpowiedzialnym funkcjonowaniem w otoczeniu.

W 2009 roku, 99 firm, którym przyznano tytuł Ruban d’Honneur, w sumie wygenerowało obroty na poziomie przekraczającym 570 bilionów euro i przeciętnie odnotowało roczny wzrost dochodu w wysokości 56%.

Przez ostatnie 4 lata mieliśmy do czynienia z bardzo wysokimi standardami zgłoszeń ze strony organizacji, które z pasją działają w swoich branżach. Jednakże niewielu ma szansę reprezentować swój kraj i konkurować o miejsce w gronie wiodących firm w Unii Europejskiej. Wybór na Reprezentanta Krajowego to ogromne wyróżnienie i wspólnie z bankiem HSBC mamy nadzieję, że Polska odniesie sukces w kolejnej rundzie – mówi Adrian Tripp, CEO konkursu European Business Awards.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu