Już za miesiąc rusza Independent Flair League 2010

Jedyne w Polsce, międzynarodowe, ligowe zawody dla barmanów zaliczane do Pucharu Świata Grand Slam federacji World Flair Association (WFA), startują z pierwszymi w tym roku rozgrywkami.

W 2010 roku na uczestników Niezależnej Ligi Barmańskiej czeka kilka organizacyjnych nowości, ale na pewno bez zmian pozostanie wysoki poziom merytoryczny zawodów. Po międzynarodowym sukcesie IFL 2008 i 2009, Niezależna Liga Barmańska po raz kolejny znajdzie się wśród największych imprez światowych Grand Slam rozgrywanych pod patronatem federacji WFA.

IFL to trzy eliminacje lokalne i Grand Final. Eliminacje regionalne, które wyłonią finalistów IFL Grand Final 2010, rozegrane zostaną w Warszawie (13-14 maja), Poznaniu (10-11 czerwca) i Krakowie (23-24 września). Grand Final odbędzie się w dniach 3-4 grudnia w Warszawie. Nowością tegorocznej edycji jest rozegranie eliminacji lokalnych oraz porannych rozgrywek eliminacyjnych IFL Grand Final w filiach Międzynarodowej Szkoły Barmańskiej – największej (zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby absolwentów) szkole barmańskiej w Europie, działającej z powodzeniem w naszym kraju już od blisko 10 lat. Dzięki temu, każdy barman będzie miał zapewnione optymalne warunki do startów i treningów. Do dyspozycji uczestników w tym czasie pozostaną bowiem wszystkie sale w MSBiS.

W 2010 roku każde rozgrywki potrwają dwa dni. Organizatorzy jeszcze bardziej wychodzą naprzeciw młodym barmanom, rozwijając specjalnie im dedykowaną kategorię junior – przede wszystkim tworząc nową konkurencję POUR TEST, fundując dodatkowe nagrody finansowe oraz zapewniając merytoryczną współpracę.

Juniorzy wystartują pierwszego dnia eliminacji w konkurencjach Pour Test i Speed Flair, gdzie walczyć będą o miejsce w tabeli IFL, a także o nagrody pieniężne i kontrakt w Bar4Rent. W konkurencji Speed Flair zawodnicy będą mieli do przygotowania w jak najszybszym czasie i przy zachowaniu międzynarodowych standardów barmańskich dwa drinki oraz zaprezentowanie Perfect Serve piwa. Ciekawa rywalizacja rozegra się w kategorii Junior i konkurencji Pour Test, podczas której zawodnik musi wykonać 3 nalania od 20ml do 100ml.

Dla barmanów startujących w kategorii „Open” otwarty jest dzień drugi eliminacji. Uczestnicy wystartują w porannej kategorii Working Flair, będącej eliminacją do wieczornego finału rozegranego w kategorii Working/Exhibition. Sędziowie oceniać będą przede wszystkim: różnorodność, stylowość, spektakularność, trudność, rytmikę, płynność, opanowanie i równowagę.

Grand Final IFL 2010 odbędzie się w Warszawie, w dniach 3-4 grudnia. Pierwszego dnia odbędą się eliminacje, w których wystartują zwycięzcy pierwszych trzech konkursów eliminacyjnych, uczestnicy kategorii senior i juniorzy z największą ilością punktów z kolejnych rund oraz zawodnicy zgłoszeni i zaproszeni przez organizatora. Już teraz chęć uczestniczenia w grudniowym finale zapowiedzieli najlepsi zawodnicy ze świata, m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Francji, Rosji, Ukrainy, Włoch, Łotwy.

Podczas całego cyklu zawodników oceniać będą Michał Kośnik i Cezary Broda z grupy EvolutionBar oraz Grzegorz Zięba z ramienia WFA. Dodatkowo, podczas finału IFL, grono sędziowskie zostanie wzmocnione sędziami z ramienia WFA. Podczas finału, drinki zrealizowane przez zawodników Flair oceniane będą pod kątem organoleptycznym przez jury degustacyjne.

IFL od kilku lat promuje młodych barmanów zafascynowanych sztuką Flair. W tym roku nacisk na tę grupę jest jeszcze większy. Dodatkowa konkurencja FREE POUR (bezpośrednie nalewanie płynu z pominięciem miarek barmańskich), wydzielona konkurencja SPEED (jak najszybsze przygotowanie zamówienia), wyodrębniony WORKING (styl pracy barmana flair) i finał konkursu WORKING/ EXHIBITION (show dla publiczności). To wszystko, połączone z olbrzymią rzeszą zainteresowania ze strony młodych barmanów zmusiło nas do podzielenia konkursu na 2 dni. Oddzielne konkurencje wyłonią najdokładniejszych, najszybszych i najbardziej efektownych barmanów, którzy za żmudny trening otrzymają wysokie nagrody finansowe. Jedno W IFL pozostaje niezmienne – udział w rozgrywkach może wziąć każdy, kto zapozna się z regulaminem i zaakceptuje jego zasady – mówi Michał Kośnik, sędzia z ramienia Evolutionbar.

Wstęp na wszystkie rozgrywki IFL jest wolny dla osób pełnoletnich. Rozgrywki eliminacyjne dla juniorów rozpoczynają się o godz. 11.00, dla kategorii open – o godz. 12.00. Finał kategorii open przewidziany jest na godz. 20.00.

Harmonogram Independent Flair League 2010:

  • I rozgrywki – Round 1, 13-14 maja 2010r., Warszawa, MSBiS, ul. Wspólna 65a/65
  • II rozgrywki – Round 2, 10-11 czerwca 2010r., Poznań, MSBiS, Al. Niepodległości 8A
  • III rozgrywki – Round 3,23-24 września 2010r., Kraków, MSBiS, ul. Kochanowskiego ½.
  • IV rozgrywki – IFL GRAND FINAL 3-4 grudnia 2010r., Warszawa

Producentem i organizatorem tegorocznej edycji Independent Flair League jest, podobnie jak ubiegłym roku, Entertainment Group, agencja specjalizująca się w organizacji imprez i wydarzeń specjalnych.

Partnerzy Independent Flair League: MARTINI Bacardi Polska, Schweppes, EvolutionBar, Red Bull Polska, Carlsberg Polska, World Flair Association, APS Glass & Bar Supply, Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów, Flair Master Class, Bar4Rent.

źródło/autor: PR Group

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu