Innowacyjni START-ują z biznesem – Giełda START-up w Krakowie

27 maja 2010 r. odbędzie się w Krakowskim Parku Technologicznym Giełda Start-up, na której najbardziej innowacyjne firmy z Małopolski zaprezentują się przed inwestorami prywatnym i funduszami Venture Capital.

Zgłosić się może każdy, kto ma ciekawy technologicznie pomysł i szuka kapitału na jego sfinansowanie. Rejestracja na giełdę prowadzona jest poprzez stronę www.siecinwestorowKPT.pl do 14 maja br.

Tłumik dla komputera, monitor LCD poruszający się za ruchem ludzkiego ciała czy nowatorski lokalizator pozycji pojazdu, pomysłowość młodych Polaków jest bardzo duża. Problem zaczyna się z jednak wdrożeniem tych pomysłów w życie. Niewielu przedsiębiorcom na starcie udaje się zgromadzić odpowiedni kapitał do skomercjalizowania idei czy prototypów. Naprzeciw temu wychodzi Sieć inwestorów KPT, dzięki której innowacyjni mogą się spotkać z inwestorami. Już w maju w Krakowie będzie możliwość skorzystania ze szkoleń i Giełdy Start-up.

Wśród przedsiębiorców, którzy zarejestrują się na stronie internetowej Sieci www.siecinwestorowKPT.pl wyłonionych zostanie 50 osób, które wezmą udział w szkoleniach biznesowych w dniach 20-21 maja 2010 w Krakowie. Szkolenia mają na celu przygotowanie przedsiębiorców do spotkania z inwestorami. Będą one podejmować zagadnienia procesu inwestycyjnego, optymalizacji form prawnych współpracy, oceny postanowień umowny inwestycyjnej i związanych z tym zagrożeń. Uczestnicy uzyskają również bezpłatne doradztwo biznesowe.

Następnie najlepsze firmy będą miały okazję zaprezentować się na Giełdzie Start-up w dniu 27 maja w siedzibie KPT na Alei Jana Pawła II 41 L w Krakowie. Na giełdę zostaną zaproszeni strategiczni inwestorzy indywidualni oraz przedstawiciele funduszy venture capital i funduszy zalążkowych z całej Polski. Będzie to zatem niecodzienna okazja zaprezentowania swojego biznesu szerokiej liczbie potencjalnych udziałowców.

Rejestracja odbywa się wyłącznie poprzez stronę http://siecinwestorowkpt.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu