Crypto Drive – najbezpieczniejszy pendrive także w wersji na Mac’a

Użytkowników komputerów Macintosh ucieszy z pewnością fakt pojawienia się nowej wersji pamięci przenośnej Crypto Drive ze sprzętowym 256 bitowym szyfrowaniem AES dla komputerów z systemem Mac OS X.

Pamięć przenośna Crypto Drive firmy Integral ze sprzętowym 256 bitowym szyfrowaniem AES (Advanced Encryption Standard) to jeden z najbezpieczniejszych napędów USB dostępnych współcześnie na rynku. 256 bitowy standard szyfrowania AES przyjęło wiele instytucji rządowych na całym świecie.

Bezpieczeństwo danych przechowywanych na Crypto Drive firmy Integral, potwierdzone zostało certyfikatem FIPS 197 o numerze 1137, określającym wymagania stawiane urządzeniom służącym do szyfrowania ważnych danych.

Dostęp do danych przechowywanych na pamięci Crypto Drive nie jest możliwy bez podania poprawnego hasła o długości 8-16 znaków. Po sześciu nieudanych próbach uzyskania dostępu dane są kasowane czyli następuje reset urządzenia, które nadaje się do ponownego użytku. W razie zgubienia urządzenia, dane kontaktowe dostępne w pamięci umożliwią jego zwrot, a równocześnie, poufne dane pozostają bezpieczne. Co istotne – obowiązkowe jest szyfrowanie wszystkich danych, które zapisujemy na Crypto Drive.

Przechowywane w pamięci urządzenia Crypto Drive dane nie są narażone na ujawnienie w przypadku jego zagubienia lub kradzieży. Odporna konstrukcja, stalowa obudowa wewnętrzna i gumowana obudowa zewnętrzna mają na celu ochronę danych w razie upuszczenia, zgniecenia i zanurzenia urządzenia w wodzie, a także próby jego rozebrania.

Ochrona danych w wykorzystaniem technologii wojskowych, a także inteligentne oprogramowanie powodują, że Crypto Drive to idealny wybór, jeśli w grę wchodzi bezpieczne przechowywanie danych.

Od teraz wszystkie te zalety dostępne również dla użytkowników komputerów Mac.

Dystrybutorem Crypto Drive w Polsce jest firma AutoID Polska S.A.

Crypto Drive dostępny w wersjach 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB i 32 GB na system Mac OS X.

Cena: od 164 PLN netto.

Więcej na www.integral.autoid.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu