Profesjonalne czytniki biometryczne Verifi już w Polsce

Firma AutoID Polska wprowadziła do oferty wysokiej klasy czytniki biometryczne Verifi do kontroli logicznej. Pozwalają one na logowanie się do komputera przy pomocy odczytu linii papilarnych, dzięki czemu możliwe jest całkowite wyeliminowanie haseł.

Producentem czytników Verifi jest amerykańska Zvetco Biometrics, a urządzenia produkowane są w USA. Żywotność czytników okreslana jest na 50 lat, co oznacza, że urządzeniom Verifi ustępują wszystkie inne czytniki biometryczne.

Czytniki Verifi stanowią doskonałą propozycję dla firm, którym zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa informacji przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu i oprogramowania.

Czytniki Verifi cechują najniższe w branży wskaźniki – FAR (wskaźnik błędu) oraz FRR (wskaźnik błędnych odrzuceń), unikatowy system wykrywania żywotności (co uniemożliwia oszukanie czytnika), ergonomiczna konstrukcja oraz trwałe aluminiowe obudowy.

Wśród czytników Verifi najbardziej popularne są 2 modele urządzeń:

P3400 – najmniejszy i najbardziej ekonomiczny czytnik linii papilarnych w gamie produktów Verifi. Atrakcyjne wzornictwo i czujnik o wysokiej rozdzielczości powodują, że urządzenie doskonale sprawdza się we wszelkich autonomicznych zastosowaniach biometrycznych.

Model P3400 umożliwia biometryczną identyfikację użytkowników sieci lub pojedynczego komputera. Jego niewielkie wymiary i wysoka jakość obrazu powodują, że można go używać z każdym niemal oprogramowaniem biometrycznym w celu wymiernego zwiększenia bezpieczeństwa, z równoczesnym uzyskaniem rzeczywistego zwrotu z inwestycji.

Starannie zaprojektowana prowadnica palca oraz właściwe umiejscowienie i nachylenie czujnika linii papilarnych, a także liczne udoskonalenia elektroniki powodują, że urządzenie to ma wszelkie atrybuty, aby być najlepszym czytnikiem linii papilarnych na rynku.

Zastosowanie czytnika P3400 wraz z oprogramowaniem np. OmniPass powoduje, że staje się on sprzętowym komponentem procedury logowania w systemie Windows, umożliwiając wyeliminowanie haseł. Tym samym czytnik P3400 potrafi rozwiązać wszelkie problemy z bezpieczeństwem komputera.

Urządzenie P3400 jest zgodne z oprogramowaniem dla wolnostojących komputerów PC i rozwiązaniami typu klient/serwer. Może być również stosowane w wybranych rozwiązaniach niestandardowych.

P4000 to czytnik Verifi sprawdzający się w trudnych warunkach pracy, umożliwiając biometryczną identyfikację użytkowników sieci, Internetu lub pojedynczego komputera. Ponad 100 tys. sztuk czytnika trafiło już do eksploatacji na całym świecie, zyskując opinię urządzenia niezawodnego i solidnego.

Czytnik wyróżnia także starannie zaprojektowana prowadnica palca oraz dołączony przewód USB, a także liczne udoskonalenia elektroniki. W połączeniu z oprogramowaniem SAFsolution czytnik P4000 potrafi rozwiązać wszelkie problemy z bezpieczeństwem sieci, a zastosowanie go wraz z oprogramowaniem powoduje, że staje się on sprzętowym komponentem procedury pojedynczego logowania do domeny Active Directory i możliwe jest wyeliminowanie haseł.

Czytniki zgodne są z normą FIPS-201.

Niezależnym producentom oprogramowania udostępniane są pakiety SDK, które pozwalają opracowywać produkty komunikujące się z czytnikami.

Czytniki Verifi dostępne są w niewygórowanej cenie od 490 pln netto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu