Polski Holding Rekrutacyjny S.A. członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia

Polski Holding Rekrutacyjny S.A. został przyjęty do Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), branżowej organizacji pracodawców zrzeszającej agencje zatrudnienia w Polsce. W ramach członkostwa, Holding będzie wspierał SAZ w kształtowaniu i rozwijaniu branży rekrutacji i leasingu pracowniczym na polskim rynku.

Celem Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego jest konsolidacja rynku HR i agencji zatrudnienia w Polsce. Spółka inwestuje i rozwija firmy działające na rynku pracy tymczasowej i rekrutacji. Firmy, które mogą liczyć na wsparcie holdingu prowadzą działalność w segmentach branżowych takich jak: praca tymczasowa, pośrednictwo pracy, rekrutacja i doradztwo personalne, szkolenia, internetowe portale i gazety ofertowe, zwrot podatku zagranicznego, payroll oraz obsługa kadr i płac.

Misją grupy jest stworzenie silnego brandu stanowiącego przeciwwagę dla dominujących na dzisiejszym rynku zagranicznych koncernów. Podstawową zaletą holdingu jest umożliwienie spółkom zależnym wymiany wiedzy, doświadczeń i kontaktów niezbędnych do efektywniejszego funkcjonowania. Dzięki Holdingowi, spółki zależne otrzymają wsparcie rozwoju oraz szansę obsługi większych kontraktów i zamówień. Grupa umożliwi także wdrażanie rozwiązań informatycznych, zoptymalizowanie procesów oraz wprowadzenie kontrolingu finansowego służącego do poprawy efektywności kosztowej i wyników spółek.

– Ideą powstania naszego Holdingu jest stworzenie narzędzia do konkurencyjnej walki z dzisiejszymi potentatami na rynku rekrutacji i pracy tymczasowej. Nasz pomysł to prosty i sprawdzony zabieg konsolidacji rynku HR, w wyniku której będziemy silną grupą, stawiającą na rozwój i bezpieczeństwo naszych spółek. Stawiamy na dobrze prosperujące i efektywne przedsiębiorstwa. Chcemy pomóc je rozwinąć i pozyskać finansowanie, które pozwoli osiągać wyznaczone cele. Nasza strategia zakłada ponadto wiele działań marketingowych i promocyjnych, które umożliwią firmom lepsze dotarcie i skuteczniejszą sprzedaż usług – mówi Bartosz Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego.

Celem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia jest nie tylko wspomaganie i reprezentowanie członków oraz budowanie dobrego wizerunku branży, ale również kreowanie właściwego kierunku jej rozwoju, zgodnego z wymogami gospodarki oraz przepisami prawa. W SAZ funkcjonuje także Komisja Etyki, której działania są ukierunkowane na utworzenie przejrzystych i jednolitych zasad funkcjonowania agencji zatrudnienia na rynku pracy oraz na rozstrzyganie ewentualnych sporów pomiędzy agencjami członkowskimi lub agencjami i ich Klientami.

– Ważnym aspektem działalności organizacji jest integracja środowiska usług HR. Agencje rekrutacji, doradztwa personalnego, pracy tymczasowej i outsourcingu poprzez spotkania, dyskusje, wymianę informacji nie tylko poszerzają wiedzę branżową, ale też niejednokrotnie zyskują partnerów biznesowych. SAZ stawia również na edukację rynku, zarówno w aspekcie promocji usług HR w środowisku biznesu i wśród partnerów na rynku pracy, jak i w podnoszeniu specjalistycznej wiedzy wśród agencji członkowskich – podkreśla Monika Ulatowska, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Stowarzyszenie współpracuje ze wszystkimi podmiotami na rynku pracy: przedsiębiorstwami, urzędami administracji rządowej i samorządowej, instytucjami rynku pracy, urzędami ochrony pracy oraz związkami zawodowymi, stowarzyszeniami i organizacjami, instytucjami propagującymi zasady społecznego zaangażowania biznesu.

www.twitter.com/Polski_HR

www.goldenline.pl/grupa/polski-hr

źródło/autor: Polski Holding Rekrutacyjny

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu